Lista ocen Ford Focus II (115)

~Lancer1990
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Pomimo tych usterek jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Samochód ma dobre wyposażenie i wygląda efektownie. Każde auto ma jakieś wady. W tym po prostu one tak bardzo nie przeszkadzają.
~Grzegorz Mlynski (grzegorz.mlynski@gmail.com)
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Ford Focus II to udana konstrukcja. Świetne zawieszenie i układ kierowniczy daje mnóstwo przyjemności z jazdy. 1.6 Ti-VCT to niezły silnik, choć spodziewałem się, że będzie oszczędniejszy, żałuje że nie wybrałem 2.0 - podobno dużo cichszy i bardziej dynamiczny. Wersja kombi to udany samochód dla rodziny. Ogólny obraz psuje kiepska jakość wykończenia wnętrza i bardzo słabe wyciszenie silnika i zawieszenia.
3,5
~pawel.agat@interia.pl
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o Focusa. Z jednej strony cały czas bardzo mi się podoba, szczególnie po dodaniu kilku ciekawych elementów (spojler, przyciemniane szyby), ale z drugiej jakość wykonania pozostawia sporo do życzenia. Denerwują też źle pojęte oszczędności, jak choćby bardzo ubogie oświetlenie wnętrze, tylko pojedyńcza lampka z przodu i oświetlenie bagaźnika. Wieczorem z tyłu jest po prostu ciemno. Pod nogami też wykładzina...
~Szymen
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Samochód godny polecenia. Bardzo przestronny i wygody, idealny do poruszania się po mieście i na niedługich trasach. Dzięki doskonałemu zawieszeniu i dość mocnemu silnikowi daje sporo przyjemności z jazdy. Trochę hałaśliwy ale ostatecznie można mu to wybaczyć gdyż na krótką metę jest to hałas nawet przyjemny ;)
~beast
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Liczyłem przede wszystkim na znakomite prowadzenie i nie zawiodlem się. Podobnie jak na dobre, jak na taki silnik, osiągi. Samochód poza tym urzekł mnie swoim wyglądem, początkowo polowałem na Fokusa I, jednak II podoba mi się zdecydowanie bardziej. W przeciwienstwie zdaje się do wiekszosci komentatorów z gazet, którzy zachywcali się nowatorstwem "jedynki" i ganią rzekomą wtórność w tym względzie "Dwójki" , moim zdaniem niesłusznie. Auta dalej...
~Tomek
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Na miasto i autostrady idealny. Jednak na "środkowych" obrotach brakuje mu mocy, co szczegolnie wkurza podczas jazdy naszymi polskimi drogami. Ale wielki plus za to co dzieje sie na 5-ce po 4200 obrotach czyli od gdzies od 145 km/h - silnik dostaje kopa i jedzie pieknie - na autostradzie super sprawa. Troche jest za glosny w pewnych momentach szczegolnie miedzy 3200 a 3400 obrotow, ale to moze kwestia wyregulowania w serwisie. (Silnik)
~piteras
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Rewelacja , mam go od nowości po 3400km wymieniłem olej, tak profilaktycznie ,spadło też po tym przebiegu troszkę zużycie paliwa i silnik jakby troszkę lepiej ułożony. Ogólnie powiem tak nie jest to motor sportowy ale 115 KM. radzi se z tym autem(ma fajny pomruk sportowega auta;)) a pow.3000 obr. to nawet się zbiera ,napewno lepszy wybór niż zwykły 100 konny 1.6 focus,bo różnica w cenie jest 1000 złoty, około- więc żadna (Silnik)
~freddyl
Sedan 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Głośny i ma nie za specjalne brzmienie. Nie jest to na szczęście odkurzacz ale basowego tonu to w nim nie ma samo warczenie. Ale kultura pracy OK. Wkręca sie przyjemnie. (Silnik)
~Paweł
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Generalnie jestem zadowolony z Focusa. Silnik 1.6 Ti-VCT zaskoczył mnie pozytywnie. Spodziewałem się większego spalania na trasie. Focus posiada wiele udogodnień typu Climatronic, podgrzewana przednia szyba, lusterka i spryskiwacze. Przekonałem się do Fordów.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II
6,4
9,1
10,5
~BogoWroc
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Powiem tak jak tylko wsiadlem do Focusa czulem sie tak jakbym nim jezdzil od wielu lat. No i o to chyba chodzi - po prostu super samochod - polecam.