Lista ocen Ford Focus II (142)

~Cyklop
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Jestem handlowcem w przedstawicielstwie zachodniej firmy, przejeżdżam na miesiąc 3-4 tyś km, miesiąc pauzuję, czyli z punktu widzenia handlowca w typie "oblatywacz-zbieracz faktur" - mało, natomiast z punktu widzenia standardowego przedstawiciela handlowego oraz osoby prywatnej dużo - na rok bardzo dużo - 40 tys. km. Jestem żołnierzem liniowym na froncie handlowym - nie obchodzi mnie auto ładnie wyglądające, prestiżowe, ono ma jeździć, na...
~klopot2@interia.pl
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Uważam, że autko jest fajne, oczywiście są lepsze, ale na taki mnie stać i za tą cenę dla przeciętnego użytkownika jest ok. Jeżdzi żwawo, pali nie dużo, w wersji kombi jest pakowny - więc dla rodziny 2+2 w sam raz. Staram się tankować dobre paliwo i mam nadzieję, że uda mi się uniknąć kosztownych napraw. Według mnie to fajny rodzinny samochodzik, dla tych co lubią sobie podróżować spokojnie bez jakiegoś tam szaleństwa.
~Misiek39
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Jest to mój 3 ford kombi, w tym drugi Focus MK2 i nie żebym zajżdzał te autka bo mój roczny przebieg to maks 7-8 tys km . Z pierwszego byłem bardzo zadowolony był to MK2 2005r 1,8TDCI sport - po prostu rewelacja, póxniej rodzina się powiększyła i trzeba było kupić coś o większych gabarytach padło na mondeo mk 4, kaprysna elektronika zaczeła mnie wkurzać i po 3 latach zmieniłem na tą fokę którą własnie jeźdzę 1,6 tdci 90 km SILVER, w stosunku...
~zajcu77
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Focus II ma kilka dolegliwości, które powinny być usunięte, ale jak na tą klasę auta za takie pieniądze nie należy spodziewać się cudu. To autko sprinterem nie jest ale i tak daje dużo radości z jazdy. Poprzednio jeździłem pierwszą generacją i byłem zadowolony, mam mk II a kolejne moje auto - oczywiście trzecia generacja tego modelu.
~Focus
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Polecam te autko bardziej od wspomnianego opla astry 3 z 1,3/1,9 diesel. Polecam bardziej także od wspomnianej corolli 1,4 d4d w której jest pełno gaf. Od hondy civic bardziej nie polecam :)
~Dziubzak
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Ogólnie bardzo przyjemne autko dla rodziny z małymi dziećmi. Ekonomiczne, zwrotne i wystarczająco dynamiczne. W wersji kombii spory bagażnik.
~podpisywacz
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Oceniam auto służbowe, które użytkowałem na co dzień, również w celach prywatnych. Uważam, że Focus z tym silnikiem to świetne auto. Nigdy nie miałem problemów z awaryjnością. Właściwie nic się nie zepsuło, tylko rzeczy eksploatacyjne. Wygląd wersji po liftingu jest fajny, nowocześnie bez zbędnych fajerwerków. Auto wygodne i w miarę przestronne. Trochę lepsze mogłyby być fotele, może to kwestia wersji - ja jeździłem białym golasem.
~Wiktor
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Jeśli chodzi o ten przedział cenowy i klasę aut, według mnie jest całkiem nieźle, ale ma swoje minusy o czym nieco poniżej. Plusy to na pewno prowadzenie auta na drodze i bezawaryjność. Minusem jest mułowatość, ale to można zmienić chipując auto - ja tak zrobiłem i odpukać ostatnie 45 tys. km zrobiłem bez większych przeszkód. Po chiptuningu parametry auta to ok 127KM/280nm, co pozwala na bezstresowe wyprzedzanie na krajówkach. Z tyłu miejsca...
~MArtin
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Auto bardzo dobrze się prowadzi. Bardzo mało pali. Jest bez awaryjne - jak na razie.
~Rafał
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Świetne auto, wygodnie się nim jeździ, dobre nagłośnienie, grzana przednia szyba, klima, elektryka - bardzo dobra widoczność. Cicho w środku jak na diesla, mocy wystarczy i w mieście i po polskich szosach, a i na autostradach nie jest źle - 180 licznikowe jedzie bez problemu.