Lista ocen Ford Focus III Hatchback 5d facelifting (29) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Witek
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Po prostu klasa. W zakrętach, na rondach, zjazdach auto przyklejone do drogi. Dobrze wyczuwa się moment utraty przyczepności i łatwo go kontrolować. Błędy kierowcy naprawi ESP. Początkowo obawiałem się tego systemu, ale w praktyce działa bardzo fajnie - przy lekkim poślizgu nic się nie dzieje - włącza się, kiedy naprawdę potrzeba.
~kayenne1
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Kolejne 5/5. Nie trafiłem jeszcze na autko,, które dotrzymałoby kroku nowemu Focusowi, a w górach to już papa:). On trzyma się jakby był przyklejony, ma niebywałą rezerwę bezpieczeństwa w zakrętach, a gdy już idzie się po bandzie, to jest przewidywalny i przyjemnie koryguje się jego tor jazdy.
~budzian2
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Bardzo dobry, Focus z powrotem w czołówce klasy. Mimo elektrycznego wspomagania, dobry przekaz jakości nawierzchni na kierownicę. Dobra średnica zawracania. Trochę bardziej czuć nierówności na opcjonalnych kołach 17" ale z 16" w standardzie jest tak jak powinno być.
~Patryk Kozera
Hatchback 5d facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Jak na Forda i Focusa przystało ZNAKOMICIE! Wcześniej miałem Forda Mondeo którym jeździłem 4 lata, zrobiłem ponad 120 tyś i pod względem układu jezdnego REWELACJA! Focus trzyma się znakomicie na każdym zakręcie.
~Kajko
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
No tutaj to już mamy niedoścignione mistrzostwo. Nie ma nic lepszego do 100.000 zł. Pierwszy samochód, którym przyspieszam przed zakrętem. :) Aż zachęca do sprawdzania limitów, kiedy się poślizgnie? :)
~Maciej
Hatchback 5d facelifting 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Dobrze znany wielowahacz, nic dodać, nic ująć. Prowadzi się pewnie, auto jedzie dokładnie tam gdzie ma. Mała uwaga do opon dostarczanych z nowymi autami - generują 99% hałasu jaki słychać w czasie jazdy.
~Prono
Hatchback 5d facelifting 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Z tego focusy słyną. Świetne i przewidywalne prowadzenie, auto reaguje na każdy manewr kierownica bez żadnego zamulania. Trzyma sie drogi jak przyklejony czy to na prost czy na szykanach.
~Karllos
Hatchback 5d facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Tu musze przyznać, że jest dobrze, na zakrętach trzyma się pewnie, na autostradzie już tak nie rzuca przy wyjazdach z za ekranów akustycznych jak to miało miejsce w focusie przed liftingiem.
~etyk 1956
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Precyzyjny i czuły pozwala na zdecydowane pokonywanie zakrętów z dużą prędkością ; konsekwentnie wspierany przez ESP daje poczucie pewności, ten układ jest jakby z wyższej półki.
~Janus
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Mam felgi 16 '' i komfort jest dobry ,chyba nawet bardziej miękko wybiera nierówności niż focus II. a i tak na zakrętach prowadzi się super.
Ford Focus III Hatchback 5d facelifting