Lista ocen Ford Focus III Hatchback 5d (65) - Ergonomia

Na liście zabraknie 60 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~HargKrak
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Konstruktorzy postarali się bardzo. Wszystkie przyciski są rozmieszczone w zasięgu ręki. Wszystko odbywa się intuicyjnie. Dwa mankamenty to mało wygodne wpisywanie danych do navi (wersja bez nawigacji dotykowej) oraz przyciski nawigowania ustawieniami radia umieszczone na kierownicy (może mam krótkie palce i mi jakoś mało wygodnie).
~Focuspokus
Hatchback 5d 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Auto pali tyle jak szybko się jedzie. Jeśli chcę się cieszyć wolną jazdą potrafi spalić 5,2 l/100 km, ale jeśli mi się śpieszy i chcę mieć podczas jazdy emocje (częste redukcje biegów w zakrętach, przy wyprzedzaniu) to 6,4 l/100 km to norma. Tej bariery nigdy nie przekroczył. Więc jest OK.
~Marcin
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Ułożenie wszystkich przycisków logiczne. Własciciele VW, Opli czy Skody bez problemu odnajda sie w środku. Choć pod względem design tylko nowa Astra może konkurować z Focusem. Dużo ciekawych rozwiązań np. bezkorkowy system wlewu paliwa, czy dwie duże wycieraczki szyby przedniej wycierające szybę od środka.
~Antoni
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Tutaj wszystko jest - jak całe auto - przeciętne. Fotele trochę ciasne ale wygodne; dobry dostęp do mnóstwa przełączników - można się tego nauczyć. Malutkie kieszenie boczne, mało uchwytów na napoje, mało miejsca dla kierowcy. Przełącznik świateł można sobie przypadkowo włączać (lub wyłączać)kolanem.
~BOB
Hatchback 5d 1.6 Duratec 125KM 92kW
Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji moim zdaniem wyszły na dobre. Wygodne fotele, stosunkowo mała kierownica, obsługa klimatyzacji intuicyjna, sterowanie radiem w kierownicy. Wszystko w zasięgu ręki. Mam wersję z panelem środkowym premium - więc mam podłokietnik. Dwa gniazdka 12V przydają się.
~Martin
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Wszystko pod ręką, wręcz intuicyjne. Mam wersję z podłokietnikiem i to jest rewelacyjna sprawa. Umieszczony idealnie tam, gdzie być powinien. Jedynie wyłączanie kontroli trakcji bez sensu, trzeba wejśc w kilka opcji komputera (a wystarczyłoby daj jeden malutki guziczek..)
~Axell
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Wszystko na swoim miejscu, czyli poukładane i logicznie. Mogę jedynie przyczepić się o jakiś jeszcze dodatkowy schowek, ale pewno zapomniałbym o nim i co do niego włożyłem... Ale lubię takie zakamarki w samochodach. Kierownica doskonale leży w dłoniach. Jest ok.
~Władek
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Bardzo wygodne siedzenia. Jednak trzeba się przyzwyczaić, że Focus „otula” i nie pozostawia wiele wolnej przestrzeni. Dla ponad 2 metrowców z tylu ciasno. Takiego samochodu nie kupuje się, żeby siedzieć z tylu ;)
~All Bandy
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Wszystko jak najbardziej na swoim miejscu. Sterownie wycieraczkami oraz multimediami wymaga jedynie krótkiej adaptacji. W C4 potrzebowałem nieco więcej czasu, ale też na pozór wszystkiego było fantastycznie rozwiązane.
~Htorvan
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Bez większych zastrzeżeń, oprócz tego, że fotele niewygodne, a skoki głośności w radio są zbyt duże, czyli albo nie słyszysz radia, albo tego co mówi pasażer (ale nie wiem czy można to zaliczyć do ergonomii).
Ford Focus III Hatchback 5d