Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

Piotr J, 7 lat temu
Silnik 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Rok produkcji 2014
Ford Focus III Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Fordem jeździ się super - trzyma się drogi i jedzie dokładnie tam gdzie chce tego kierowca.
Samochód kupiłem w 2014 r. w salonie. Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie zawieszenie i układ kierowniczy. Jak dla mnie idealne nastawy. Te same łuki mogłem pokonywać 2x szybciej niż posiadanym przeze mnie wcześniej Lancerem Sportback. Auto kupiłem w związku z powiększeniem rodziny o i ile bagażnik nie jest zły - o tyle w środku jest bardzo ciasno. Jest problem z zapięciem fotelika do isofixa - trzeba przesuwać przedni fotel. Z tyłu i z przodu jest bardzo mało miejsca. Mam 190 cm wzorstu i w obydwu rzędach foteli siedzi mi się źle. Auto się nie pusło - miałem tylko 1 przygodę zimą kiedy elektronika wariowała ale samo się wszystko naprawiło. Oprócz tego tylko leję benzynę. Skoro o paliwie. Auto mimo, że ma malutki silniczek jest dość zrywne i potrafi ładnie przyspieszać - ale tylko do okolic 60-80 km. Później jest coraz trudniej. Jeśli zdarza Ci się jeździć z pasażerami np. na wakacje i będziesz jeździł po górach to poważnie zastanów się nad tym autem. Przy małym wzniesieniu auto przy 4 dorosłych osobach i bagażu ledwo przyspiesza po redukcji do piątki. Aby nabierać prędkość trzeba redukować do 4. Przy okazji - plus za szósty bieg. Jak to mała benzyna turbo. Jeśli jeździsz bardzo spokojnie - spalanie będzie bardzo mało. Jeśli natomiast lubisz pojechać szybciej - auto będzie spalać więcej niż podobna benzyna bez turbo (czasami miałem spalanie średnie 9-10 litrów co przy tych osiągach nie jest ok). Na plus - bardzo łatwia wymiana żarówek w przednich reflektorach i bezkorkowy wlew paliwa. Niby szczegół ale ciężko się odzwyczaić. Podsumowując. Auto dobre do miasta dla spokojnie jeżdżącego kierowcy, bagażnik pakowny, raczej dla mniejszych osób niż 190 cm i 90 kg i raczej nie dla rodziny 2+2. Ja z uwagi na potrzeby rodziny zmieniłem Focusa na Galaxy. Co znamienne zostałem przy marce.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 125KM 92kW [l/100km]

6,8