Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

Newbojkot, 2 lata temu
Silnik 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Rok produkcji 2013
Ford Focus III Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Trudno ocenic pojazd po 2 tygodniach użytkowania, ale zasługuje na 4. Pewne elementy są lepsze niż w poprzednim aucie (silnik, wyciszenie, wyposażenie, zawieszenie ), inne wypadają słabiej ale o tym ponizej. Ford jest tańszy w zakupie niż VW , Peugeot, Opel i to zadecydowało o zakupie.
Osobiście nieco obawiam się tego silnika, ale kupiony z wymienionym rozrządem , pompą i olejem więc powinno byc ok. Turbo to się włacza powyżej 2 tys obrotów a ja jeżdzę po mieście zatem te 125 km jest wystarczające do spokojnej jazdy po mieście. Na trasie brakuje mocy i do wyprzedzania trzeba redukowac biegi. Ale powtarzam - to jest silnik do spokojnej, ekonomicznej jazdy.
Dla mnie na razie bardzo dobra, lepsza niż w Renault Megane, choć dość krótka. 6 bieg do jazdy na autostradzie się przydaje .
Bardzo precyzyjny, pojazd się trzyma jezdni, chyba opony mogłyby być lepsze (no ale takie kupiłem z autem). Trzeba było ustawić zbieżnośc.
Wydaje się nieco delikatna, rdzy nie widać.
Przodu nie zobaczysz, lusterka wsteczne mogłyby być większe , szyba tylnia większa niż w Reanult megane 3 co jest ok. Czujniki parkowania z przodu i z tyłu bardzo pomagają, to jest kawał samochodu.
Za mało możliwości sterowania z kierownicy, radio nieobsługiwane z kierownicy , wyświetlacz nieco mały . Można to było zrobić lepiej. generalnie wyposażenie jest bogate ale przełączniki nieintuicyjne.
Klimy nie używałem za to ogrzewanie bajka, 1 km i się robi ciepło.
No niestety powtarzam co napisali inni, konsola środkowa jest za szeroka, siedzenie z przodu choć mają wiele ustawień nie ma tyle przestrzeni dla kierowcy. Z tyłu przeciętnie, bagażnik też przeciętny. Dla rodziny 2 +1 ok, 2+2 już bym się zastanawiał czy ok.
Lepiej niż w Renault Megane, prawie nie słychać tego 3 cylindrowca.
Trudno ocenić , jestem przed wizytą w warsztacie.
Ceny pojazdów używanych są chore, mam nadzieję że stan techniczny jest taki jak wynika z przeglądów czyli ok.
Trzeba ustawić nawigację, światła niemieckie do zmiany, system start stop nie działa choć wszystko jest ok.
Brak, auto po zakupie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 125KM 92kW [l/100km]