Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

Greg, 11 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Rok produkcji 2012
Ford Focus III Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nie jeżdżę szybko więc nie uszczęśliwię \"rajdoców\" potwierdzeniem słynnej opinii o trzymaniu się drogi przez to auto. Jak dla mnie jest dobrze zestrojony i daje rade na nierównościach i dziurach.
Przeniesienie napędu : Sprzęgło przestało działać jak redukowałem przy wyprzedzaniu. Było niebezpiecznie.
Samochód służbowy, więc nie wydałem na jego zakup grosza. Prywatnie grosza bym nie wydał tym bardziej.
Zupełnie przeciętny silnik, dziura na starcie ale potem można lekko przyspieszyć, wibracje pracy silnika przechodzą na zabudowę kabiny - szczególnie na osłonę przeciwsłoneczną. Jest oszczędny (moja raczej spokojna) noga i wychodzi średnio 5 litrów na setkę przejechanych km.
Niezła skrzynia, biegi wskakują intuicyjnie. Krótki lewar - to mi się podoba.
Przyzwoite resorowanie. Osobiście wolę komfort,a tu jest go namastka.
Widoczność zgodna ze skalą ocen - przeciętna. Szerokie słupki z przodu i mała szybka na tyle. Czujniki parkowania niezbędne.
Jest dobrze poza pokrętłem zmiany świateł.
Klimatyzcja automatyczna działa dobrze. Ogrzewanie też w porządku.
Dla mnie, mena ze wzrostem 180 - tragedia!!! Lubię przybrać wysoką pozycję za kierownicą i wtedy kolana \"mam na gardle\". Jak prowadzi żona nie wiem, gdzie podziać nogi siedząc obok niej. Jak usiądę obok dziecka z tyłu jest trochę lepiej niż z przodu. Jakaś paranoja! Samochód ciasny jak żaden inny kompakt jakim jeździłem. Wybaczcie ale jak dla mnie to bardzo źle!
Słychać trochę klekotu na jałowcu. W trasie raczej dobrze.
Uważam, że silnik jest ekonomiczny - 6,5 / 4,0 Przegląd przy 20 tys. - 950 zł z olejem. Nie opiniuję wydatków na serwis bo wiem ile kosztuje obsługa gwarancyjna.
Dla mnie jakość za 80 000 PLN nie do zaakceptowania. W tej cenie jest co lepszego do wybrania. Radzę niekierować się stereotypami, ponieważ wszystko i tak się psuje, nawet popularne samochody naszego zachodniego sąsiada. Cenię sobię przede wszystkim komfort i wygodę za rozsądne pieniądze. Focus III generacji tego nie daje, a wręcz przeciwnie. Jeżdżąc dłużej tym autem jestem zmęczony i obolały.
Przejechane 30 tys. i dwie naprawy gwarancyjne - wyciek, uszczelnienie skrzyni biegów.
J.w. - tylko, że \"poszedł\" docisk sprzęgła.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW [l/100km]

5,1