Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

Robert, ponad rok temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Rok produkcji 2013
Ford Focus III Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Kupiłem auto w 2020 roku, przy przebiegu 150 tyś. W niecałe 3 lata, zrobiłem nim ponad 100 tyś, głównie trasy, więć jak najbardziej mogę coś o tym aucie powiedzieć. W życiu miałem kilkanaście, jak nie więcej aut, robię dosyć spore przebiegi, i uważam że to auto, było jednym z lepszych jakie miałem w życiu. Wnętrze jest w sam raz dla np jak my, pary z psem, bądź z jednym dzieckiem. Bagażnik w miarę pojemny, spokojnie mieściłem mój sprzęt nurkowy, z tyłu na kanapie dwa psy, i tak robiliśmy sporo tras. Silnik jest jednym z lepszym na jakie trafiłem. Przy 180 tyś zmieniłem rozrząd i pompę wody, co 10-12 tyś zmieniałem olej i filtr oleju, co trzecią zmianę oleju, filtr paliwa. Auto bardzo dobrze wyposażone, od podstawowych rzeczy jak klimatronik, ogrzewana przednia szyba, ESP itp, po wspomaganie hamulca przy ruszaniu pod ostry podjazd. Z usterek, pęknięty kolektor dolotowy powietrza, auto wchodziło w tryb awaryjny, i jechało wolniej, wymiana 60 euro. W pewny momencie nie mogłem odpalić auta, słychać było że rozrusznik cykał, czyli wiadomo było że nie przycisk start/ stop. Skończyło się wyczyszczeniem rozrzusznika, i wymianą jakiejś wiązki kabli. Koszt 120 euro. I to tyle. Ponad 100 tyś kilemtorów, silnik praktycznie bezobsługowy. Auto pojechało do Polski, i wiem że jeszcze komuś długo posłuży.
Wszystko w całokształcie.
Bez zarzutów, wszystko ok.
Świetnie, prowadzenie i trzymanie się drogi rewelacja.
Tutaj trochę minus, niektóe elementy nadwozia lekko potrafiły się wypaczyć, jak np błotnik.
Bez zarzutów.
Wszystko ok.
MIałem klimatronik, wszystko działało świetnie, przez trzy lata nie było potrzeby niczego robić przy klimie.
Wystarczająco miejsca, ja 173 sm, i było ok, dużo wyższe osoby mogą mieć już trochę problemu.
Wszystko ok.
Części i utrzymanie śmiesznie tanie, silnik dobrze utrzymywany, w zasadzie bezobsługowy.
Rewelacja.
Kupiłbym drugi raz, nigdy nie bałem się nim jechać w trasę.
Zero usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW [l/100km]