Lista ocen Ford Focus III (253) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 175 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maksiu1
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Bardzo wolno się nagrzewa a podczas mrozów , (ostatnio po -20) już po nagrzaniu kabiny gdy jest w niej ciepło , gdzieś wieje i marzną dłonie .Klima raz za mocno nagrzewa a następnie szybko schładza do zadanej temperatury. Ponadto niby na tylny rząd foteli jest ogrzewanie niestety przez dysze znajdujące się pod przednimi fotelami nic nie leci... Jednym słowem wentylacja i ogrzewanie do bani! W Mondeo jest podobnie
~dniklewicz
Sedan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Klima prima sort, chłodzi szybko i skutecznie, często korzystam w podziału na dwie strefy, bo zawsze mi cieplej niż pasażerce ;) Natomiast ogrzewanie działa w bardzo przemyślany sposób. Auto zimą dmucha najsłabiej jak to możliwe podczas nagrzewania silnika (i tak dmuchałoby wtedy na zimno), ale kiedy ten już się nagrzeje (co dzieje się szybko), wentylacja dmucha mocniej i w kilka minut robi się przyjemnie ciepło.
~Kuban
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
podgrzewanie siedzeń działa szybciej niż np w Audi Q5, wentylatory wydają miły szum dla ucha na 2 poziomie (przypomina wodospad) a nie jakiś nędzny świst.Wiadomo przy obecnych -10 st C na zewnątrz auto wymaga ruchu by się nagrzać - ale to jest właśnie przykład na to jak wydajny jest ten diesel.Klima działa sprawnie, nie ma do czego się przyczepić. Podgrzewana przednia szyba - rewelacja.
~robsonik67
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
klimatyzacja działa bez zarzutu. Świetnym rozwiązaniem jest funkcja MAX tzn.nawiew ,podgrzewanie przedniej szyby ,lusterek i tylnej szyby oraz maksymalny nawiew klimatyzacji na przednią szybę po przyciśnięciu jednego przycisku. Drugi przycisk MIN najlepiej przydaje się w tunelach i podczas upałów-obieg wewnętrzny i schładzanie klimatyzacją za jednym dotknięciem.
~Sławek
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Nie mam pojęcia czemu jest dużo negatywnych ocen. Mi klima wyrabia bez problemu.Byłem w Chorwacji i przy temperaturach powyżej 30 st nie było problemu.Trzeba auto przewietrzyć przed jazdą ,a nie wsiadać i myleć ,że za chwilę z nagrzanych otworów poleci zimne powietrze. Załżyłem owiewki i w gorące dni jeśli auto stoi pod chmurką mam uchylone okna polecam.
~budzian2
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Bardzo dobre, szybko wychładza, grzeje pewnie też, chociaż jeszcze nie sprawdzone na mrozach. Byłoby idealnie z oddzielnym nawiewem na drugi rząd siedzeń. Podgrzewane siedzenia kierowcy i pasażera (3 poziomy) bardzo szybko grzeją, podgrzewana kierownica i przednia szyba (kilka razy wypróbowane ale nie na mrozie) naprawdę super patent.
~Paweł
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Klapa totalna. W zimę silnik rozgrzewa się przez około 25 minut jazdy pomimo małej pojemności. O miłym ciepełku można zapomnieć. Klimatyzacja jakby jej nie było ( pomimo nabijania co 8 miesięcy). Jeśli schładzala o 4 stopnie poniżej temperatury zewnętrznej to już było coś. Pasażerowie z tylu praktycznie nie odczuwali siły nawiewu
~Maciej
Hatchback 5d facelifting 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Ogrzewanie szyby przedniej i foteli. Klimatyzacja manualna (idealna taka jak lubię) z opcją jej wyłączenia - pokrętło sterowania temperaturą działa jakby w dwóch trybach, przy włączonej klimie niebieskie minimum oznacza maksymalne chłodzenie, a przy wyłączonej to temperatura z zewnątrz. Bardzo funkcjonalne według mnie.
~Krzysztof
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Ogrzewanie wnętrza nie do końca się wyrabia przy większych mrozach, za to automatyczna klimatyzacja dwustrefowa działa bardzo sprawnie i jednocześnie inteligentnie się włącza i wyłącza aby jak najmniej wpływać na osiągi samochodu. Zimą bardzo przydają się ogrzewana przednia szyba, lusterka i przednie siedzenia.
~Martin
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Niestety wersja ze zwykłą klimą ręczną. Latem, przy upałach nie daje to rady, może przy klimatroniku jest lepiej. Ogrzewanie ok, poza faktem, że silnik rozgrzewa się szybko tylko jak się jedzie, przy staniu np w korku rano to się czeka i czeka na ciepłe powietrze (a termostat wymieniony)