Lista ocen Ford Focus III (285) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 143 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
ST 2.0 EcoBoost 250KM 184kW
Problem jest tylko niski profil opony. Wyprzedając na drogach krajowych gdzie droga nie jest w super stanie trzeba uważać bo potrafi wyrywać kierownicę z rąk. Mógłby być też trochę sztywniejszy bo przy wyższych prędkościach czuć że lekko się przechyla. Trzeba też zakupić do niego opony marek premium ponieważ przez brak szpery ma straszny problem z trakcja.
~maksiu1
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Zawieszenie w tej wersji ( trend sport) jest dla mnie naprawdę wspaniałe. Nie polecam osobom które jeżdżą tylko po mieście bo czasami na dziurach brakuje komfortu ale w zakręty wchodzi perfekcyjnie. Jedyny problem to fakt że od samego początku coś stuka z lewej strony a nie mam czasu podjechać do serwisu. Stukalo tak do samego końca ale nie pogarszalo się.
~emgie
Kombi Facelifting 1.6 TDCi 115KM 85kW
Nie mam zastrzeżeń. Jest dobrze a nawet bardzo dobrze. Kontrola trakcji niezbyt nachalna. Hamulce skuteczne - uwaga dla nowych użytkowników: biorą z góry i to dosyć mocno. Trzeba się przyzwyczaić - na początku pasażerowie "polecą" do przodu ( to w zasadzie jedyna ich wada). Trwałość całego układu jezdnego bardzo dobra.
~Witek
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Po prostu klasa. W zakrętach, na rondach, zjazdach auto przyklejone do drogi. Dobrze wyczuwa się moment utraty przyczepności i łatwo go kontrolować. Błędy kierowcy naprawi ESP. Początkowo obawiałem się tego systemu, ale w praktyce działa bardzo fajnie - przy lekkim poślizgu nic się nie dzieje - włącza się, kiedy naprawdę potrzeba.
~zenonkition
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Auto prowadzi się trochę mniej precyzyjnie niż Focus jedynka, ale i tak lepiej niż konkurencja. Natomiast w porównaniu z Focusem MkI jest bardziej podatny na ściąganie w koleinach (szersze kapcie, tutaj 215, w MkI miałem 185). Za to nie występują żadne bicia na kierownicy i drgania, z którymi miałem problem w focusie jedynce.
~Foka III
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 182KM 134kW
Nawet na felgach 17\" nie daje uczucia dyskomfortu, b. dopracowana konstrukcja - pewne, sprężyste zawieszenie - w połączeniu z doskonałym silnikiem i skrzynią daje samochód zbliżający się do segmentu premium, niektórzy nawet twierdzą, że to jest premium - faktycznie można się zatracić w prowadzeniu tego auta.
~sumator
Kombi 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
dużego doświadczenia nie mam z racji ilości przejechanych km ale... operowanie samochodem jest bardzo przyjemne.. przy szybkiej jeździe na kierownice nie przechodzą jakieś dziwne wibracje itp. jest stabilnie i pewnie co do np kręcenia kierownicą np na parkingu jest baaaaardzo delikatnie i praktycznie nie trzeba używać siły
~sunnyluk
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
O układzie jezdnym Focusów krążą legendy i bardzo dobre opinie. Nie inaczej jest w trzeciej generacji. Auto świetnie trzyma na zakrętach, zawieszenie jest bardzo komfortowe, ale i wg mnie bardziej sportowo zestrojone. Nie pozwala Focusowi na żadne przechylania na boki, nawet przy dużych prędkościach. Kolejna maksymalna ocena.