Lista ocen Ford Focus IV Active Kombi (7) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MG
Active Kombi 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Poza tym, że długo się nagrzewa - w zimie można przejechać 10km i dopiero wskazówka cieczy chłodzącej dobija do 90 stopni to silnik nie ma nic do zarzucenia. Bardzo elastycznie zespolony ze skrzynią. Jego max to 215 km/h ale obrotów ma wtedy koło 3500 obr/min. Pewnie można go podręcić, ale nie wiem jak zareagują podzespoły np. pasek wielorowkowy w kąpieli olejowej.
~Stinkpink
Active Kombi 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Jak dla mnie silnik świetny. Pośród wielu aut miałem jednego diesla Vovlo V60 z 2008 r. 2.0. 136 KM. Przy moim stylu jazdy paliło koło 6.5 litra/100. W focusie spalanie wychodzi 4.7-4.9l/100 a lubię przycisnąć pedał akceleracji. Poza tym, w ogóle nie czuć diesla, może w chłodne dni przez pierwsze parę metrów jest słyszalny klekot. Poza tym cisza..
~Sławomir
Active Kombi 1.0 EcoBoost Hybrid 155KM 114kW
Po kilkunastu latach jazdy tylko dieslem miłe zaskoczenie ,jest jak na 1,0 elastyczny, ale ja mam 155koni nie wiem jak to wygląda w mocy 125. Super mruczy, wcale nie telepie jak w opisach od 2 tys. obrotów petarda. Jest kilka trybów jazdy ,na razie najbardziej mi pasuje tryb normalny.
~Rado
Active Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Dynamiczny, kultura pracy ok, siedząc za kierownicą to dźwięk 3 cylindrów to nawet przyjemnie mruczenie. Spory zapas mocy, można wyprzedać bez obaw, nawet w pełni załadowany. W trybie sport trochę zbyt czuły, ale za to układ kierowniczy się przyjemnie usztywnia.
~Marcin ND
Active Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Apetyt rośnie w miare jedzenia, teraz chciałbym mieć 182 KM. :D ale jeżeli mam obiektywnie ocenić to ten silnik i moc w zupełności wystarczy. Na S i A nie czuć możliwości ale na drodze krajowej, wyprzedzania to przyjemność :D i nie tylko tirów.
~Paweł
Active Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
W trybie eco I normalnym dość spokojny, ale nie mułowaty. Przy prędkościach autostradowych zaczyna dużo palić. Bardzo wrażliwe spalanie na pracę pedałem gazu. Ale można jeździć oszczędnie. Pracuje dość cicho.
~Łukasz Ptaszyński
Active Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Silnik naprawdę może zaskoczyć jak się rozgrzeje ma fajny dźwięk. Taki złoty środek między ekonomią a pazurem sportowości.
Ford Focus IV Active Kombi