Lista ocen Ford Focus IV Active Kombi (7) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz Ptaszyński
Active Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Daję 4 gwiazdki tylko dlatego że 2-3 razy przy bardzo dynamicznej jeździe zdążyło mi się że dobrze nie wszedł mi bieg (kiedy trzeba było szybko wskoczyć na rondo się wciąć) . Może to mój błąd, nie wiem ciężko mi powiedzieć. Może sprzęgło za szybko coś lub za płytko wcisnąłem. W innych autach i sytuacjach której wcześniej miałem takie sytuacje nie wystąpiły.
~Stinkpink
Active Kombi 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Manual. Sam lubię sterować. Jeżeli chodzi o komputer/wyświetlacz, to bardzo wcześnie sugeruje zmianę biegu - tak przy ok. 1500-1600 obr/min. Nie sugeruję się nim. Auto zdecydowanie lub niskie prędkości obrotowe.
~Paweł
Active Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Zdarzają się szarpnięcia, ale poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Pokrętło zmiany trybu jazdy dość zabawne, ale ma tę zaletę nad tradycyjną gałką, że sam przechodzi w tryb P po wyłączeniu silnika.
~MG
Active Kombi 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Bardzo elastyczna. Lubi pracować na średnioniskich obrotach - 1400 do 18000 obr/min. Zestopniowanie eleganckie, przy 120 km/h jest ok 1850 obr/min na silniku i spalanie mega niskie.
~Marcin ND
Active Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Manualną mam do dyspozycji więc robi to co jej każe, zawsze precyzyjnie wybiera każdy bieg. Dla mnie 6 mogła być trochę dłuższa żeby obniżyć obroty przy wyższych prędkościach.
~Sławomir
Active Kombi 1.0 EcoBoost Hybrid 155KM 114kW
Mega precyzyjna, dobry skok lewarka choc na 6 biegu na autostradzie przy szybkim wyprzedzaniu wyprzedzaniu lepiej dać na 5 bieg.
~Rado
Active Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Manualna, precyzyjna, działa jak fabryka dała, a ja chcę :)
Ford Focus IV Active Kombi