Lista ocen Ford Focus IV Hatchback (20) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MatN90
Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Trochę wkurza hałas z słupka B, albo piszczący fotel, jednak druga usterka została wyeliminowana przy serwisie... Wkurza też nawigacja bez live traffic, której funkcje ford odebrał, a którą miałem przy zakupie auta... Mieszek wydawał dziwne dźwięki przy zmianie biegów, ale został naprawiony przez ASO w ramach gwarancji. Wkurza też materiał użyty na lusterka zewnętrzne.... Nie widziałem auta, w którym szkła porysowałyby się od mikrofibry...
~Michał Szlązak
Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Focus ma problemy z elektroniką. Czasem radio samoczynnie na moment się przyciszy lub nie widzi podłączonego USB. Innym razem zwieszą się czujniki parkowania i zaczną wydawać nieznośny ciągły pisk, który mija dopiero po około 15 minutach po wyłączeniu samochodu. Te problemy dotyczą samochodu z systemem Sync 2.5, czyli nie tym najwyższym.
~bidzej
Hatchback 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Mój egzemplarz był ewidentnie niechlujnie złożony. przy 4kkm spod maski zaczął wydobywać się dym - okazało się, że w komorze silnika są jakieś resztki taśmy izolacyjnej, które dostały się na wydech i zaczęły się palić. Przy 5.5kkm spadł wąż między turbo a silnikiem. Bugi i opóźnienia w systemie SYNC3.
~Wojtek Wrocek
Hatchback 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Nie wiem czy to "usterka" ale denerwuje (skoro jest) system "Auto-Stop", który działał krótko na początku i po doładowaniu akumulatora w serwisie. Może z powodu parkowania pojazdu na dworze i jazdy na krótkich dystansach, system oszczędza akumulator? Generalnie nie przeszkadza.
~Wojtek Wrocek
Hatchback 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
~Andrzej
Hatchback 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Drobne niedoróbki montażowe. Nie założona poprawnie listwa przy szybie czołowej, niewłaściwie zatrzaśnięte elementy przy konsoli środkowej, brzęczenie spod konsoli na zimnym silniku przy ruszaniu. Pod tym względem mogło być lepiej.
~Piotr
Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
w ciągu 2 lat jedynie odkleiła się uszczelka drzwi pasażera, więcej żadnych innych usterek.
~Adam
Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
jedyne kłopoty występowały z systemem, jednak wystarczyło ponowne odpalenie auta w celu "naprawy"
~wiktor_dębiec
Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Tapicerka wyszła na słupkach, i szyba kierowcy się nie chciała zamykać automatycznie.
~Paweł.
Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
no jestem rozczarowany jak na nowe auto że przydarzają mi się takie historie jak opisałem powyżej.
Ford Focus IV Hatchback