Lista ocen Ford Focus IV Kombi (21) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~No name
Kombi 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Wersja ST-Line na 17-tkach to najlepszy kompromis miedzy sportem i komfortem, jaki można dostać w tej klasie. Przypomina mi swoją charakterystyką M-Pakietowe zawieszenie BMW. W porównaniu do wcześniej użytkowanej przeze mnie Octavii 3 RS (na 18") zawieszenie Focusa wybiera dużo lepiej nierówności, a trzymanie drogi jest na tak samo dobrym, jak nie jeszcze lepszym poziomie. Bezpośredni układ kierowniczy przypomina swoim przełożeniem - najlepszy...
~piotr_murawski
Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
TRAGEDIA DO KWADRATU! Po legendarnym zawieszeniu Focusa nie ma śladów. Auto jest jakoś tak wyważone, że jak wrzuciłem dwa worki pisego żarcia do bagażnika, to przód dosłownie zaczął fruwać. Jakiś koszmar, przodem rzuca na boki, ma się wrażenie "miekkiej kierownicy". To jest kombi, jak tym jechać w trasę z bagażami? Auto generalnie nie sprawia pewnego w prowadzeniu. Bardzo chętnie podskakuje i nurkuje przy dużych prędkościach, co sprawia...
~Pawel
Kombi 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Prowadzi sie calkiem dobrze, choc mam wrazenie, ze nie jest taki zwinny w zakretach jak poprzednik. Ale moze to nadmiar elektroniki i systemow wspomagajacych sprawia, ze takie jest odczucie. Z drugiej strony wydaje mi sie, ze przy wyzszych predkosciach np. 180-200km/h jest bardziej stabilny niz poprzednik.
~Xczar0
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Wrażenia z jazdy focusem poprzednich generacji pozostały, dodatkowo dzięki wielowachaczowemu zawieszeniu wersji kombi zamiast zastosowania belki skrętnej sprawia, że nawet najtrudniejsze zakręty będą pokonywane z przyjemnością
~KubaM
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Samochód prowadzi się perfekcyjnie. Wersja kombi jest wyposażona z tyłu w zawieszenie wielowahaczowe, w przeciwieństwie do hatchback. Focus zawsze słynął z układu prowadzenia i IV odsłona Focusa w tym temacie nadal wypada świetnie.
~Tomasz B.
Kombi 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
ESP mógłby działać lepiej, silnik jest zrywny i pomimo włączonej kontroli trakcji potrafi zakręcić kołami w miejscu. Samo prowadzenie auta - znakomite.
~Tomek
Kombi 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
zawieszenie jak to w Fordzie zestrojone bardzo przyjemnie, zabieram gwiazdkę za zbyt czuły układ kierowniczy oraz bardzo niski prześwit
~Łukasz
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Jak to Ford, i ten nie jest wyjątkiem. Zawieszenie pozwala na więcej niż auto jest w stanie z siebie wydobyć. Prowadzi się super.
~trewq
Kombi 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Klasa sama w sobie. Buty sportowe to adidasy, dobre prowadzenie to Focus. Nawet na 18 calowych felgach auto pozostaje komfortowe.
Dziennik kosztów dla Ford Focus IV Kombi
6,1
6,9
~Afro
Kombi 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Słynny układ jezdny Focusa :) po prostu czysta przyjemność z jazdy. Ocena : celujący .
Ford Focus IV Kombi