Lista ocen Ford Focus IV (40) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Santas
Hatchback ST 2.3 Ecoboost 280KM 206kW
I tu pełne zaskoczenie! Biorąc pod uwagę zakup tego auta z przeznaczeniem do codziennej eksploatacji czyli 90% w warunkach miejskich (Warszawa) postanowiłem sprawdzi go dogłębnie. Z domu do pracy w jedną stronę mam 38 km. Żeby się tam dostać musze przejechać praktycznie całe miasto w poprzek, czyli most na Wiśle, zatłoczone ulice i niezliczone światła. Postanowiłem wypróbować na tej trasie Forda w ustawieniu Śliska Nawierzchnia oraz w trybie...
~Gryfita58
Active Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Auto nowe z 5-letnia gwarancją. Kupując chciałem mieć w końcu auto najnowszej generacji. Dopiero teraz przyszła mała refleksja. Większość sprzedawców nowych aut w salonach za zaletę podaje światła full LED. W moim Active tylko tylne żarówki kierunkowskazów są tradycyjne, reszta oświetlenia to ledy. I wszystko bedzie O.K. dopóki będzie gwarancja. Bo kupują , nie docierało do mnie, że w przypadku awarii lamp, już nie wymienię żarówki za kilka...
~Łukasz Ptaszyński
Active Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Jeszcze nic nie naprawiałem, choć byłem w serwisie (przez takiego małego wrednego zwierzaka kunę przegryzła mi jakieś kable przy silniku w pierwszym tygodniu posiadania. Naprawdę zalecam zakupić brzęczyk przeciw tym zwierzakom co je odstrasza bo coś je wabi do nowych aut. Servis Forda dzięki Bogu zrobił mi je za free za darmo. Może dlatego że mieszkam poza granicami, czy w Polsce by tak było nie wiem, przecież mogli się wykręcić.
~Piotr
Active Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Na razie nic się nie psuje. Koszty paliwa wyższe niż w moim dawnym mk2 dieslu 90 KM, ale tamtego przebić mogła tylko LPG lub hybryda. Staram się jeździć oszczędnie i średnie spalanie w jeździe pół na pół trasa/miasto na razie wyniosło 6,0 l. Niższe koszty ubezpieczenia, ze względu na małą pojemność i przeciętną moc silnika. Rzadkie przeglądy wymagane fabrycznie. Gwarancja 5 lat. Drogie są natomiast opony to felg R18.
~Rado
Active Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
W mieście komputer pokazuje 10,2 l przy w miarę spokojnej jeździe, trybie eko i korkach, korkach korkach... W cyklu mieszanym trasa S, drogi wojewódzkie i trochę toczenia się po wsiach i pełnym załadunku komputer pokazywał 6,6 l z 1000 km trasy. Samochód na dotarciu. Biały lakier więc trzeba częściej myć :)
~Andrzej
Hatchback 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Na razie za krótko by oceniać. Na pewno dużym plusem są niskie ceny i dostępność oryginalnych materiałów eksploatacyjnych (filtry, wycieraczki) w internecie (nie ma sensu szukać zamienników) oraz podaż używanych części zamiennych (samochody flotowe) oraz akcesoriów jak felgi aluminiowe itp.
~Pawel
Kombi 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Jest to auto sluzbowe wiec specjalnie nie orientuje sie w kosztach dlatego dam 5 gwiazdek bez wchodzenia w szczegoly. :) Ale generalnie (poza wspomnianymi wczesniej) wymianami oleju nie widze innych elementow, ktore wymagaja czestej uwagi niz inne auta flotowe w firmie. Na razie przeglady i jazda.
~MatN90
Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Jak na razie to nie zepsuło się nic w aucie, jedyne koszty jakie ponoszę to przeglądy (wykonuje przeglądy i wymianę oleju, filtrów raz w roku, a nie co 30 tys lub 2 lata jak zaleca FOrd), oraz ubezpieczenia i paliwa. Koszty bardzo podobne do poprzedniej generacji.
~Krzysztof
Hatchback 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
nie mam porównania z kosztami w innych ASO, ale wymiana oleju kosztuje 450zł, przegląd blachy - 100zł. Mało pali więc to plus. FORD zaleca wymiane oleju co 30 tys km, ale to słaby pomysł, wymieniam co 10 tys.
~No name
Kombi 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Spalanie jest przeciętne w tej klasie. Ceny części są stosunkowo niskie. Ceny przeglądów stosunkowo wysokie, ale te są co 30 tys. km. Wymianę oleju zalecam oczywiście częstszą, ale niekoniecznie zawsze w ASO ;).