Lista ocen Ford Focus IV (40) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MatN90
Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Przy obecnych cenach nowych samochodów to ubiłem deal życia. Za 76 tys mam auta z silnikiem 1.5, fabryczną nawigacją i kilkoma innymi fajnymi dodatkami. Z perspektywy czasu trochę żałuje, że nie mam podwójnej podłogi oraz foteli ergonomicznych, materiały są średnie jak to w Fordzie, ale w miarę dobrze spasowane.... Ogólnie samochód ma świetny stosunek jakości do ceny. Konkurencja gorzej jeździ i daje mniej frajdy z jazdy...
~Piotr
Active Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Wydaje się, że OK. Chodząc po innych salonach i testując inne marki, trudno było znaleźć podobnie wyposażone modele w niższej cenie, może poza Skodą, Dacią, Fiatem, Hyundaiem. Tamte modele nie miały jednak np. reflektorów adaptacyjnych, stylizacji SUV-a, świeżej stylizacji nadwozia, były mniej przestronne z tyłu, nie dopowiadała mi ergonomia, gdyż przyzwyczajony jestem do konsoli i przełączników Forda.
~Andrzej
Hatchback 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Kupiłem w naprawdę okazyjnej cenie w wersji która posiada naprawdę bogate wyposażenie (Trend Edition Business, pakiet Winter, automatyczne wycieraczki) i za tę cenę nie znalazłbym niczego porównywalnego. Dla mnie doskonały stosunek jakości i wyposażenia do ceny.
~EM
Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Mimo, iż krążą różne opinie co do jakości wykończenia Fordów to myślę, że nowy Focus wypada całkiem dobrze. Auto moim zdaniem jest warte swojej ceny, lecz lepsza jakość materiałów na pewno byłaby mile widziana,
~Pawel
Kombi 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Podobniez jak w przypadku kosztow utrzymania nie moge sie wypowiadac bo trudno go porownac 1:1 do innych aut (nawet mojego poprzedniego MK3). MK4 byl drozszy w zakupie niz MK3 ale mial tez wiecej na pokladzie.
~Łukasz
Hatchback ST 2.0 EcoBlue 190KM 140kW
Auto kupowałem w 2019, kiedy ceny były niższe. Wtedy wydawał się raczej drogi. Obecnie niewiele tańsza jest wypasiona Fabia, więc nie wiem czy można to łatwo ocenić.
~Gryfita58
Active Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Jak na polskie realia samochody są zbyt drogie, ale nie łudźmy się, będą jeszcze droższe. Ale tak jak wybrałem, stawiam dużo wyżej wersję Active niż Focusa w wersji Titanium
~bidzej
Hatchback 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Za katalogowe 36 tysięcy Euro spodziewałbym się znacznie więcej w kwestii jakości wykończenia wnętrza (miejscami jest BARDZO źle), infotainmentu i wspomnianych irytujących braków.
~Stinkpink
Active Kombi 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Ciężko określić. Biorąc pod lupę BMW i Dacię.. Ten model to naprawdę świetne auto jak masz do robienia trasy. U mnie do 138 tys. nic się nie wydarzyło.

Usterki Ford Focus IV

Ford Focus IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~wiktor_dębiec
Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Trochę trzeszczą obicia, więc tu minus, choć trzeba tą tapicerkę mocno nacisnąć by się odezwała, ale samo z siebie na wybojach nic się odzywa.