Lista ocen Ford Focus IV (49) - Widoczność

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Active Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Dobra. Lusterka OK. Parkowanie wspomaga kamera i co ważniejsze czujniki parkowania wokół całego auta. System BLIS jest dyskretny, więc wymaga przyzwyczajenia, aby nauczyć się zwracać na niego uwagę. Szyba z tyłu jest mniejsza niż w mk2, ale dziś wszystkie auta tak mają. Rewelacyjne reflektory adaptacyjne. W trasie poza obszarem zabudowanym, gdy nie ma oświetlenia latarniami, jedzie się prawie cały czas na długich. System koryguje wiązkę...
~KubaM
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Widoczność to największa wada nowego Focusa. Słupek A zasłania mocno widoczność, przy zakrętach martwię się, czy nie zahaczę o krawężnik. Widoczność w lusterkach bocznych też jest mierna - lusterka są bardzo małe. Mam je ustawione tak, żeby widzieć równoległy pas ruchu, a w trakcie manewrów parkingowych posiłkuję się czujnikami i kamerą.
~Andrzej
Hatchback 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Bardzo dobra widoczność w każdym kierunku. łatwo wyczuć obrys auta. Sprzyja temu także stosunkowo wysoka pozycja za kierownicą. Z drugiej strony wysokie osoby lepiej by się poczuły, gdyby można było bardziej obniżyć fotel kierowcy. Nie, żeby brakowało miejsca nad głową, ale dlatego, że kierownica jest stosunkowo nisko.
~MatN90
Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Widoczność jest świetna do przodu i na boki. Do tyłu tak sobie widoczność utrudniają szerokie słupki D, małe lusterka, w mk3 były większe i lepsze. W aucie widać też maskę, co nie jest takie oczywiste w nowych autach, wyczucie auta ułatwiają czujniki parkowania z przodu i z tyłu.
~Rado
Active Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Mimo sporych rozmiarów da się nim spokojnie manewrować bez obawy, że się o coś zahaczy, tym bardziej przy wsparciu czujników. Parkowanie tyłem nawet na lusterka bez użycia kamery, w którą z przyzwyczajenia po poprzednim samochodzie zapominam często spojrzeć bezproblemowe... :)
~EM
Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Nigdy nie miałem auta w wersji kombi, ani z przyciemnianymi szybami więc trochę obawiałem się jak będzie z widocznością. Generalnie nie jest źle, choć czujniki i kamerą robią swoje i są bardzo pomocne w miejskich manewrach.
~Gary
Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Dla mnie OK. Widzę przednią maskę i to mi pasuje. Do tyłu trochę gorzej ale jest świetna kamera cofania (trochę się brudzi w deszczu) no i bardzo duży ekran, znacznie lepszy niż widziałem w innych autach
~Łukasz
Hatchback ST 2.0 EcoBlue 190KM 140kW
Dobra w każdą stronę. Kamera cofania wysokiej rozdzielczości. Słupki A czasem zasłaniają widoczność podczas skręcania (problem z widocznością pieszych na przejściu po skręcie w drogę prostopadłą).
~Krzysztof
Hatchback 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Do tylu trochę mało widac przy cofaniu, czujniki albo (i) kamera obowiązkowa. Dodatkowo mam przyciemniane szyby tylną i boczne tylne, i przy cofaniu w nocy jeszcze mniej widać.
Dziennik kosztów dla Ford Focus IV
5,8
7,3
~bidzej
Hatchback 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Widoczność bardzo dobra, duża powierzchnia szyb, duże lusterka. Niestety, brak funkcji automatycznego opuszczania lusterek do parkowania oraz kamer 360 stopni nawet jako opcja.