Lista ocen Ford Fusion (325) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 252 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzegorz (ggat@o2.pl)
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Większych problemów jak na przebieg prawie 70tys km nie było, w ostatnim czasie na wolnych obrotach pojawiło się piszczenie w komorze silnika, prawdopodobnie jest to pompa wodna, lub jakieś łożysko, głośna jet też praca wspomagania kierownicy i obawiam się, że jest to niestety awaria pompy. Wymiana filtra przeciwpyłkowego to makabra, wolę jechać do serwisu- stracę mniej czasu.
~BURNYŚ burnys@poczta.onet.pl
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
myślałem że niemcy składają samochody lepiej. Byłem 8 razy w serwisie z zacinającą się maską, za każdym razem robiono coś innego (smarowano, wymieniano linki, zamki) Serwis w Rybniku nie umiał sobie z tym poradzić, narazie jest dobrz zobaczymy jak długo. Pozatym to odkleiła się uszczelka przy tylniej klapie, polużniły się mocowania plastiku (od wew.) na tylniej klapie.
~Misza
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Nowe auto (8 miesięcy) a co dwa miesiące jestem w serwisie. Chwałaby Bogu gwarancja 2 lata. Najpier krzywo obsadzone drzwi. Potem uszkodzona pompa wody. Teraz uszkodzony napinacz i rolki paska klinowego. Koszmar! MIałem Fiestę 5 lat i nic się nie działo. Co oni robią w tej Kolonii gdzie go produkują, a może Niemcy mają inna linię dla samochodów, które idą do Polski.
~Łukasz
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Na samym początku po przejechaniu 200 km auto nie chciało ponownie odpalić. Wezwano pomoc drogową, wszystkie AC, OC, gwarancje itd. więc nie było stresu. Tym bardziej, że okazało się, że jakiś bzdurny czujnik jest odpięty. Próg przy drzwiach kierowcy przetarł się i wdało się trochę rdzy, ale to nie tragedia i jest powierzchowna, do lekkiej poprawki.
~palermo
Mikrovan 1.6 TDCi 90KM 66kW
Jak na razie posłuszeństwa odmówiła korbka tylnej szyby po stronie pasażera. Prawdopodobnie ktoś ją złamał i się nie przyznał :D To, że wymieniłem świece żarowe i wszystkie filtry to chyba nie usterka. Zawalony EGR to norma w tym silniku powyżej 100kkm i najważniejsze kpl uszczelniaczy na wtryskach (134zł za kpl w ASO Forda więc cena do zaakceptowania).
~FFMC
Mikrovan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Przejechałem tym autem ponad 45 tyś. km. jak narazie bez usterek, jedynym drobiazgiem jaki musiał być zrobiony w moim aucie było ustawienie zbierzności. Oczywiście powodem tego były nasze polskie drogi, a dokładniej przez wpadnięcie w dziurę w drodze. Gdybym miał niski profilu napewno by felge ugieło. Spowodowało to że przy 120 km\\h kierownca drgała.
~Herman
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Na gwarancji wymienione zostały \"wkładki\" w zamku drzwi kierowcy. Po trzech latach wymienione zostały siłowniki podnoszące pokrywę bagażnika i.... z nieprzewidywanych napraw to wszystko. Regularnie wymieniane były filtry i olej (podczas corocznych przeglądów). Po 105 tys. musiałem wymienić amortyzatory, ale biorąc pod uwagę polskie drogi to chyba norma ;)
~assasello
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Można sie czepiać montażu, samochód jest poskładany przeciętnie, widać gdzieniegdzie nieidealne dopasowanie do siebie elementów karoserii (we wszystkich egzemplarzach tak samo) no i luźny plastik pod szybą, prawie się rozpadł, naprawiono na gwarancji, ale znów się rozpadł. Poza tym nie wyobrażam sobie, żeby w przeciągu 4000 km coś się miało zepsuć.
~Zawiedziony
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
1. Lusterko wewnętrzna spadło (na kolana) w czasie jazdy na zakręcie (przebieg 300km). 2. Uwypuklenie w fotelu pasażera (siedzenie) wskazujące na możliwość rychłego "pojawienia się" jakiejś sprężyny czy pręcika (400km). 3. Łuszczenie się powłoki rączki (uchwyt wewnętrzny) drzwi (15000km). 4. Uszkodzenie mocowania atrapy (17000km).
~pawel1@hi-fi.com.pl
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
trzeszczą elementy plastkikowe, nie wymieniałem jeszcze klocków hamulcowych, tarcz itp natomiast przy 70000 musiałem wymienić tylne amortyzatory - jeżdżę najczęściej sam z mocno załadowanym bagażnikiem po drogach, które wyglądają jak zaorane :(, żarówki są trwałe - przy 75000 pierwsza wymiana jednej żarowki w reflektorze, a cały czas jeżdżę na światłach