Lista ocen Ford Fusion (325) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 252 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kdx
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Od przebiegu 6000 km piski, trzaski i stuki plastików w desce rozdzielczej. Praktycznie nie do usunięcia. Uspokaja się to po nagrzaniu wnętrza, gdy na zewnątrz jest powyżej 20 stopni. Świadczy to najlepiej o braku dbałości przy montażu. Niemieckie samochody mają składania plastików oklejane specjalnym filcem, tu samochód projektowali księgowi.
~Geronimo
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Skrzypiące fotele kierowcy i pasażera. Były naprawiane chyba z sześć razy.Myślałem, że pomogła wymiana całej konstrukcji, bo wcześniejsze smarowania były bez sensu, ale niestety po 3 miesiącach fotel pasażera znowu zaczyna skrzypieć.Ale jestem już doświadczony i przynajmniej dopilnuję, aby mi w ASO(w Krakowie) nie ukradli znowu pieluchy tetrowej.
~Paweł
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
awaryjny zamek w schowku, uwaga na lusterko wsteczne ( można łatwo uszkodzić podczas mycia szyby od wewnątrz), skrzypiące zawiasy siedzeń - proponuje co jakiś czas plynem WD40 popsikać śruby mocujące, atrapa chłodnicy przykręcona 4 śrubkami podczas zamykania w zimie plastik nie wytrzymał mrozów i cała atrapa odleciała
~Bartek
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Największym mankamentem jest słaby lakier/blacha - w zasadzie od początku rok w rok muszę jeździć na naprawy gwarancyjne na lakiernię, bo a to klapa od spodu rdzewieje, a to drzwi. Po trzech latach zaczął pękać lakier na dachu - to już pod gwarancję nie padpada; ale pod spodem jest cynk, więc na razie nie problem.
~7latFuzji
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Usterki po 7 latach (ogólnie - problemy z tzw. plastikami): - zerwane cięgło do opuszczania fotela tylnego - lampka w bagażniku zapalająca się od początku w sposób losowy - wypadający (pęknięty zawias) w schowku pod szybą przednią. - padnięty układ regulacji lusterek bocznych (gumka-plastik)
~w-115@wp.pl
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
wykończenie w szczególności tapicerka na fotelach to straszny syf. gdy pada deszcz na tapicerce zostają brudne plamy- wystarczy mieć kilka kropli deszczu na sobie. zchodzi czarna farba na lakierowanym panelu srodkowym w okolicy sterowania ogrzewaniem i radia.
~zadowolony użytkownik ROZBÓJ
Mikrovan 1.6 Duratec 100KM 74kW
stukają łożyska amortyzatorów osi przedniej ale serwis wymienia fatalne zamocowanie całego panelu przedniego lewa strona śruba ok ale prawa na zatrzask nie wtyrzymuje naszych dróg i stuka a wystarczyło przewidzieć i przykręcić plastiki skrzypią do poprawki ale można się przyzwyczaić
~Darek
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Problemy z uruchomieniem silnika po myciu samochodu (nie silnika). Plastyki - 3 wymiany trójkąta lewego drzwi przednich (tuż za lusterkiem) servis nie potrafił zamontować, kleili, wpychali - łamali. Założyłem sam. Klekotani drzwi tylnych - brak regulacji???
~:-Q
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Wszystko OK z wyjątniem skrzypienia fotela kierowcy. Usunęli od ręki, ale w nowym aucie nie ma prawa się to zdarzyć. No i mogliby montować kołpaki na śruby bo ukradli mi oryginalne po 2 dniach (chyba wszystkim bo nie widziałem jeszcze fusiona z kołpakami forda...)

Usterki Ford Fusion

Ford Fusion – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Ma-tri-x
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Zacina się schowek pod szybą, zepsuł się czujnik zamka bagażnika, wyrwała się klapa bagażnika (w serwisie), zepsuła się nawet syrenka alarmu... Kiedyś zawiesił mi się bodajże pływak w zbiorniku, no i stanąłem sobie na autostradzie między Koninem, a Łodzią...