Lista ocen Ford Ka III (22) - Silnik

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~storecards
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Za mała moc. Auto przyspiesza na 3 pierwszych biegach, wtedy można sie szybko rozpędzić do tych 90kmh. Potem tragedia. Wczoraj jechałem obwodnica trojmiasta 90kmh na 5 biegu, wciskam gaz i nic. Nic przez kilka minut! Rozumiem ze jest to teren pagórkowaty ale zeby auto było aż tak słabe? Jechaliśmy we dwoje plus bagaż. Silnie wiało, nie wiem, sam próbuje to jakoś usprawiedliwić. Na autostradzie trudno jest utrzymać prędkość 110 bez wciśniętego...
~marina
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Jak to mówią: "szału nie ma" - demon prędkości z niego żaden. Nie o to chodzi, żeby szaleć bo jest mi to obce, ale jakkolwiek fordzik do osiemdziesiątki szybko nabiera prędkości, to powyżej zaczyna być oporny. Trzeba mu jednak zostawić, że daje kopa przy przyśpieszaniu (do wspomnianego pewnego czasu) i wtedy jest naprawdę dynamiczny. Taki typowy mieszczuch.
~karollo
Hatchback 3d 1.3 Duratorq TDCi 75KM 55kW
Niewielki silniczek spokojnie radzi sobie z masą samochodu, także do 140 km/h nie ma żadnych problemów. Z doświadczenia wiem, że diesel jest znacznie zrywniejszy niż odmiana benzynowa. Kultura pracy silnika na wysokim poziomie nawet na zimno.
~ksiadz
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Wygralemto auto w konkursie wiec w zasadzie nie powiniem narzekac ale jednak zawsze mowiec co mysle wiec..... Silnik ogolnie jednak zwawy i szybko wchodzi na obroty. W miare cichy. Nie jestem zachwycony bo nie jest Bog wie jaka jednostka ale moze byc.
~Michał
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
W mieście i poza miastem silnik daje radę, jest dość zrywny, pozwala na szybki start spod świateł. Przy prędkościach autostradowych już nie jest tak dobrze, ale to auto raczej nie do tego zostało zaprojektowane.
~moski
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Silnik słaby brakuje mocy zaraz po uruchomieniu. Dużo gadżetów które potrzebują mocnego silnika po to by dał energię i miał siłę do dźwigania wszystkich urządzeń Silnik w tym samochodzie to spore nieporozumienie.
~keramkeruj
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
silnik paliwożerny, jak na taką pojemność, przy manewrach wyprzedzania chwilowe zużycie dochodzi do 30 l,na autostradzie nie da się jechać 110km, bo wyprzedzają cię Tiry, przy 140 km pali do 8 l
~atlis@fony.sk
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Wystarcza moc do miasta, na autostradzie do 120kmh poziom halasu jak na tak male autko niski. Maximalna moc i moment obrotowy sa polozone bardzo nizko jak na benzyne, wiec sie fajnie jezdzi.
~Tomasz
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Silnik jak na pojemność 1,2 ma moc ale przy wyższych prędkościach, auto jest lekkie i nawet szybko idzie. Dynamika i elastyczność na miasto dobra ale na autostradę niestety nie.
~jazdemon88
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Silniczek jak na takie małe autko brzmi fajnie i sportowo, co było zaskoczeniem. Co prawda potrzebuje chwili żeby się bujnąć ale jadąc nim z pełnym obciążeniem i tak było extra.