Lista ocen Ford Mondeo I Kombi (175) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 100 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~stary71
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Pod względem komfortu i bezpieczeństwa (trzymanie się drogi, etc.) - po prostu doskonałe auto. Lekka podsterowność, ale bez nagłego przechodzenia w nadsterowność, jak w niektórych kombi. Dobry skręt, jak na przedni napęd. Gorzej wypada ocena trwałości. Zawieszenie jest delikatne. Przód: nietrwałe silentblocki, sworznie wahaczy. Luzy na listwie w układzie kierowniczym, za to dość trwałe końcówki. Tył: Trzeba uważać przy cofaniu, żeby nie...
~Mikenadir
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Układ jezdny jest naprawdę dobry. Mimo iż zawieszenie jest nieco bardziej miękkie niż np Vectry B to nie ma najmniejszych problemów z pokonywaniem zakrętów. Prowadzi się pewnie i bardzo przewidywalnie. Jeżdżę na 16\" felgach i oponach o profilu 50 i to jest chyba optimum dla tego modelu. Zawieszenie wytrzymałe, nieskomplikowane i bardzo tanie w przypadku remontu. Hamulce bardzo dobre o wiele lepsze niż w Audi A4 czy Vectrze B. W wersjach V6...
~crazyjoe@tlen.pl
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Mondi Mondi Mondi - dawno nie jezdzilem tak dobrym smaochodem jesli chodzi o uklad jezdny - jakie nasze drogi sa kazdy widzi trudno wymagac bezdzelestnej jazdy.Fakt faktem ze tylne zawieszenie ´delikatne´ coroczne naprawy niedrogie ale z tym sie trzeba liczyc jesli sie jezdzilo KOMBI... jesli bylo zurzyte stukot z tylu powiekszony o rezonas z bagaznika ogromnego to minus ale nie wplywa na moja decyzje o zawieszeniu... Trzyma sie...
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Samochód dobrze trzyma się drogi nawet podczas szybko pokonywanych zakrętów. Podczas gwałtownego hamowania zachowuje tor jazdy. Dość dobrze radzi sobie z jazdą po polskich (czyt. "dziurawych") drogach. Zawieszenie jest stosunkowo twarde, ale dzięki temu zapewnienia większe poczucie bezpieczeństwa, duży rozstaw osi oraz nisko położony środek ciężkości powodują, że dobrze się go prowadzi.
~Gaffel
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Dobre wspomaganie i skret. Zawieszenie jest tez OK. mozna sporo zaladowac i nie bac sie ze cos uszkodzimy. w zakrety tez sie nie przechyla ale to chyba zalezy tez od stanu auta. Zawieszenie podobno lepsze od VW Passat - tak slyszalem. Moje wrazenia - przy okolo 10 - 120 km/h jedziesz jak w lodce tylko sie kolysze bez jakis udezen i podskokow.
~Macminik
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Zawieszenie w Mondeo to bajka. I choć daleko mu do Citroena BX z hydrauliką, jednak jazda nim po polskich szosach nie przyprawia o ból głowy tak jak w większości innych samochodów. Zawieszenie także jest dosyć trwałe, choć elementami które się dosyć często wymienia są sworznie wachacza. Na szczęście kosztują po 30 zł więc da się żyć.
~tomaszek355
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Kierownica chodzi ciężej niż w mazdzie mojego ojca ciężej niż w każdym moim poprzednim samochodzie z wyjątkiem porsche 924 ale i tak mi się bardzo podoba manewrowanie nią miła w dotyku i masywna prowadzenie czysta przyjemność. Z zawieszeniem sprawa jest nie najgorsza do wymiany łożyska oraz gumy na wahaczach stwierdzenie mechanika
~oliwek
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
hmmm nie wiem czy w Polsce mozna mowic o aucie ktore ma dobre zawieszenie, no chyba ze ma sie auto terenowe, bo wiadomo jakie sa polskie drogi, pomijajac dzióry auto trzyma sie drogi jak przyklejone ( opony fabryczne 195/50/15), auto szerokie bardzo dobrze sie prowadzi, nie czuc wcale zmeczenia po długiej trasie
~Zew
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Alfa to to nie jest więc i frajdy z jazdy w zakrętach oczekiwać ciężko do tego mam kombi więć trzeba by wziąść poprawke że i zawieszenie tylne jest ciut inne ;) ale tak po za tym jest ok nie sciąga w rozstaw kolein po tirach pasuje wiec też fajnie, a z autami do zabawy cięzko też porównywać
~grobus@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Zawieszenie dobrze tłumi nierówności, a przy tym jest na tyle twarde, że szybkie pokonywanie zakrętów sprawia przyjemność. Dobre hamulce. Jedyną wadą są szybko zużywające się tuleje wahaczy, łącznika drążka stabilizatora itp. Kierownica daje dobre czucie samochodu
Ford Mondeo I Kombi