Lista ocen Ford Mondeo I (312) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 246 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mibo
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Skrzynia biegów bardzo dobrze zestopniowana, idealnie dopasowana charakterystyka i ustawienia przełożeń do silnika. Zmiana posczególnych biegów bardzo szybka i precyzyjna, jak się \"wczuję\" w auto można extra szybko zmieniać biegi i zyskać na przyśpieszeniu:-) Dla żony biego wchodzą za ciężko, szczególnie wsteczny z pierścieniem do góry- może być to przyczyną tego, że nie wiem czy był zmieniany kiedyś olej w skrzyni, muszę się zorientować i...
~macieks@polbox.com
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Od ok. 115´000 km pojawiły się bardzo poważne problemy, szczególnie mocno odczuwalne na zimno. Dwójka praktycznie cały czas wchodzi ciężko i potrafi zgrzytać, z trójką zaczyna się dziać to samo. Jedynka i wsteczny wchodzą ciężko. W lecie i po rozgrzaniu jest trochę lepiej. Poziom oleju mam dobry, podobno się go nie wymienia (skrzynia bezobsługowa, ale nie bezawaryjna?). Zestopniowanie skrzyni niezłe, poza jedynką, która jest długa jak dwójka....
~Zew
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Myśle że się nie udała, przełożenia ok ale jedna mi się popsuła jak tankowałem okazało się że sie zblokowała nie mogłem ruszyć po 5 minutach kombinowania odjechałem o własnych siłach ale jednak wymienić musiałem na drugą koszty może nie wielkie 500 zl druga używana + wymiana więc nie ma co płakać ale jednak nie smak pozostaje + cięzko wrzuca się biegi jakoś nie chętnie nic nie zgrzyta ani nic ale jakoś specyficznie ;)
~lechoo
Hatchback 2.0i 130KM 96kW
powershift nowa miałem możliwośc porownaia dsg passata i skody superb chodzą identycznie te achy i ohy nad skrzyniami tego typu to czysty marketing,mówię to na podstawie doświadczeń z jazdy roznymi autami zroznymi skrzyniami atomatycznymi/mercedes, bmw. citroen, ford.lexus/w autach luksusowych niema skrzyn typudsg ,a te skrzynie zmieniaja biegi miękko i szybko.
~maly
Hatchback 1.6 i 16V 88KM 65kW
Niestety manual ale pozytywnie. Mam okazję jeździć dużą ilością aut...busy, osobowe...ale takiego manuala jeszcze nie doświadczyłem nawet w Mercedesie W124 CE.Wszystko delikatnie, lekko i bez szarpnięć. Brak owych szarpnięć wynika z tego, że silnik dostowowuje obroty silnika do prędkości i zmiany biegu. Pomimo tego i tak jestem zwolennikiem automatów.
~grobus@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Dobrze wyczuwalny moment zapięcia biegu. Trochę za długi skok lewarka piątego biegu. Przy zmianie biegów wyczuwalny lekki opór, ale w pozytywnym znaczeniu. Na niekorzyść działa to, że jest to taka sama skrzynia (zestopniowanie przełożeń) jak w modelu 1,6 16V, a silnik ten ma trochę inny przebieg krzywej momentu obrotowego i mocy
~Skati
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
sprzęgło ciasno chodzi. tak samo lewarek biegów. ja się już do tego przyzwyczaiłem i dobrze mi z tym bo kawał ze mnie chłopa:). aczkolwiek jednostki przywykłe do corsy i matizów będą narzekały:P. skrzynia nie nadaje się też do \"sportowej\" jazdy. sprzęgło trzeba puszczać troszeczkę wolniej.
~vvtec
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Skrzynia precyzyjna jednak przy przerzucaniu biegu na 6tys obr moze nie wejsc bieg. Nie wiem moze to tylko u mnie ale taki problem mam. Pozatym na 5 biegu mozna sie kulac 50 do 200 i wiecej. Na moj gust troche jednak za krotkie przelozenia bo na 5b przy 100km/h mamy kolo 3 tys obr wcale nie potrzebnie;]
~Pawel Kalmar
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Bardzo precyzyjny według mnie- jeździłem wieloma nowymi autami np. nowym Oplem Vectrą, Toyotą Corolla i Toyotą Avensis i uważam że skrzynia w Fordzie była najlepsza. Denerwowało mnie jedynie, że np. na światłach kiedy auto stało w miejscu widać było znikome drgania lewara do zmiany biegów.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo I
6,8
10,8
11,8
~h
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rewelacyjna. Bardzo duże zakresy biegów. Na 1 można spokojnie pociągnąć do 40, na 2 do 70-80 ana trójce grubo ponad stówę. Na światłach nikt nie ma szans. Przy jeździe na trasie a piątce można spokojnie zwalniać bez redukcji nawet do 70 na godzinę - silnik się nie ksztusi i nie dławi.