Lista ocen Ford Mondeo I (558)

4,1
~mqriusz
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Od razu w oko rzuca się silnik, a dokładnie jego spalanie - jak na takie gabaryty 5-5,5l/100km. Plecak (bagażnik kombi) bardzo pakowny, po złożeniu foteli przewoziłem kanapę o długości 2m. Po złożeniu przednich jest chyba z 3m długości. Bardzo wygodny, dużo miejsca dla kierowcy jak i pasażerów. Wnętrze jak na lata produkcji całkiem, całkiem. Fajny \"bajer\" to otwierana klapka wlewu ze środka. Ładny wygląd zewnętrzny, szczególnie przód....
~MRT2000
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Trochę za mało mocy szczególnie przy pełnym obciążeniu auta. Poza tym wszystko OK. Kupiłem auto z przebiegiem prawie 140 tys. kilometrów i przejechałem kolejne tyle. Jeśli tylko dba się o wymianę oleju, świec, filtrów to jak widać można jeździć tak długo jak mercedesem :) (Silnik)
~Indianer
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Niezawodne rodzinne auto, na które można zawsze liczyć. Warunkiem jest odpowiednie traktowanie, przeglądy, wymiany itp.
~Maxim
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Kulturkę pracy silnika oceniam bardzo wysoko. Ale moim zdaniem silnik 1800 115km jest za słaby jak na to auto. Słaba elastyczność oraz dość duże zużycie paliwa to minusy. Po włączeniu klimatyzacji nie mam mowy o jakim kolwiek wyprzedzaniu chyba, że z górki i z wiatrem =]. Auto po włączeniu klimy słabnie a zużycie paliwa rośnie o około 1,5-2 litrów. (Silnik)
~Damian
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Nie wiem, czy komukolwiek jeszcze się przyda to co napiszę, bo te auta już wymierają (mk1). Przez prawie 5 lat, kiedy jeździłem fordem, nigdy mnie nie zawiódł. Jeszcze w zeszłym roku, 19-latkiem, nie bałem się jechać prawie 2000 km na południe Europy. Przez ten czas robiłem zawieszenie, przewody hamulcowe, miskę olejową. Te 2 ostatnie to przez za niski jak dla mnie prześwit (no i moją nieuwagę też :)). Z kompletem pasażerów jazda po...
~Michał
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Jeśli szukasz taniego wygodnego, praktycznego auta z bardzo dobrym wyposażeniem warto wziąć pod uwagę. denerwować mogą nieco drobne usterki, które jednak nie zatrzymają w drodze, ceny części to średnia półka. Mimo wszystko dobrze wspominam mundka:)
4,1
~Radzio509@gmail.com
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Silnik chodzi za głośno, przyspieszenie na benzynie odpowiednie, przy LPG autko trochę się muli.Ogólnie bez rewelacji, ale wystarczająco jeżeli nie oczekuje się cudów. (Silnik)
~Barti80
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Super wygodne autko za bardzo przystępną cene. Duze rodzinne ze sportowym tchnieniem :)
~studio.aerografu@gmail.com
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
-moj mondek nie jest juz nowy, jezdze nim troche, wygodny jak limuzyna, pojemny jak autobus, na duzych alusach wyglada jak terenowka, psuc sie nie chce - gdyby nie mial takiego apetytu na paliwo wcale nie chcialbym go sprzedawac, bo jest jak wierny przyjaciel pies ;-)
~Driver
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Złago słowa nie moge powiedzieć,przez pięć lat bezawaryjny,kultura pracy rano jak w dieslu,ale po rozgrzaniu jest ok,jak na 1,8 elastycznosc jest naprawde dobra,przyspieszenie jest ok na lpg(blos)+stożek przyspieszam równo z A4 1,8 20V. (Silnik)