Lista ocen Ford Mondeo I (558)

4,1
~Mondelas1996
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
To moje trzecie Mondeo.Pierwsze kombi było z Holandi z lpg.Przebieg 180 tys, ja na podst. książki serwisowej wyliczyłem,że miał około 260 tys.Po 4 latach dołożyłem mu do 360 tys km i sprzedałem.Nadal jeździ w moim rodzinnym mieści pomimo tego,że upłynęło już 7 lat od sprzedaży.Oprócz zmiany reduktora lpg, bo kichał na gazie / może reduktor miał z 300 tys km/ wymieniłem gumy w zawieszeniu przednim/grosze/ i chyba tyle co w nim...
~monoalewkolorze
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Na codzień jeżdzę nowymi samochodami: Skoda Superb, Octavia, VW Passat, Kia Ceed itp. Samochody kosztujące astronomiczne kwoty w stosunku do tego co oferują. Moje MONDEO ma 17 lat, jest warte ułamek ceny każdego z nich. Ale prawie w niczym im nie ustępuje. Wolę jeździć nim niż niektórymi nówkami. Np. ma lepsze zawieszenie niż każdy wyżej wymieniony. Nie odbiega wyciszeniem. I wiele innych. Nie ma też tej całej elektroniki, co bardzo w min...
2,9
~Arek
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Nigdy wiecej forda, sprzedalem za grosze bez zalu (chociaz moglem wczesniej za wieksze pieniadze)dolozylem troche i kupilem starsze 1.9tdi i jezdze bez stresu ze znowu cos sie zepsuje albo nie wroce z pracy do domu. Nie pisze dlatego zeby zepsuc opinie forda, taka jest po prostu prawda, wystarczy poszukac opini o tych samochodach na forach.
~davvid
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Pojazd pomimo tego, że był po przejściach ( silne uderzenie w prawy narożnik z przodu oraz po obróceniu auta delikatnie uszkodzony tył, o czym oczywiście wiedziałem kupując go) nie sprawiał najmniejszych problemów. Wersja GHIA sprowadzona ze Szwajcarii z ocynkowaną blachą i dobrze wykonaną naprawą powypadkową wyróżniała się wśród innych Mondeo. Skóra, klimatyzacja, podgrzewana szyba przednia, pełna elektryka wraz z regulacją foteli itp były...
~bambo
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Moim zdaniem mondeo jest naprawde siwtnym autkiem. Dla rodziny super(duży bagaznik) ja mam heatchbak i mozna tam na prawde wiele wsadzic. Mysle ze i młody chlopak znajdzie cos dla siebie poniewaz silnik daje sobie swietnie rade z ta prawie 1,5 tonowa masa i mozna sie poscigac. Chłopcy polecam przeszczke z kobieta szczegolnie na tylnim siedzeniu:-D sprawdzane:-p
~volvo340@poczta.fm
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
pierwsze moje auto 4x4, poprostu super,następne też z napędem 4x4,ale tam już przynajmniej 200 KM musi być.....,do tej pory miałem tylnionapędowe auta:fiat 126,volvo340,ford sierra
~karex@plusnet.pl
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Oceniam dobrze. Jak na ten szacowany przebieg (niestety na 100% kręcony licznik) wszystko sprawuje się OK. Olej po spuszczeniu do wymiany jest czysty i klarowny (wymiana co 15 tys km). Od razu założyłem po kupnie gaz II generacji. Niedługo potem dołożyłem BLOSa. Zrobiłem nim łącznie ponad 60 tys km. (Silnik)
~kloocznik
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Całkiem dobrze zrobiony samochód, zaprzeczający obiegowej opinii, że ´Ford g... wort´. Wygodny, pojemny ma się wrażenie, że tylko czeka żeby go zabrać w dłuższą trasę ;-)
~^fif^
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Jak napisałęm wyże, dokonałem takiego wyboru i nie żałuje. Jedyne na co trzeba uważać przy zakupie to na przebieg i na korozje. Jeśli atuko było garażowane i serwisowane wszystko będzie OK:)!
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo I
6,8
10,8
11,8
3,8
~Grzechu
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
jesli bedzie sie dbac o samochod jak o wlasne dziecko to bedzie nam sie dobrze sprawowac na wieki i mozna nim jezdzic bardzo dlugo jesli sie w odpowiednim czasie wszystkiego sie zobaczy i sie naprawi