Lista ocen Ford Mondeo I (346) - Silnik

Na liście zabraknie 212 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~moqwer@gmail.com
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Duże przyśpieszenie a przy tym ekonomia jak na tą pojemność (przy spokojnej jeździe). Do 2500 obrotów bardzo ekonomiczny, natomiast po przekroczeniu 3000 obr. duże przyśpieszenie odczuwalne nawet na 5 biegu pod górę. Większe niż między innymi Audi 80 b4 sedan z 2.0 silnikiem (testowane).
~Zew
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Doskonały to on pewnie nie jest ale bardzo dobry napewno, mógł by mniej palić ale nie można mieć wszystkiego powyżej 3 tyś fajnie się kręci a poniżej grzecznie sobie pracuje nie trzeba co chwile wachlować biegami Oleju mi nie bierze więc jak na 15 letni samochód nie jest chyba źle :)
~karex@plusnet.pl
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Oceniam dobrze. Jak na ten szacowany przebieg (niestety na 100% kręcony licznik) wszystko sprawuje się OK. Olej po spuszczeniu do wymiany jest czysty i klarowny (wymiana co 15 tys km). Od razu założyłem po kupnie gaz II generacji. Niedługo potem dołożyłem BLOSa. Zrobiłem nim łącznie ponad 60 tys km.
~Pawel Kalmar
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
W ciagu 2 lat, w których przejechałem tym autem 90000 km wymieniałem jedynie olej, filtry (oleju, paliwa, pyłkowy, powietrza) oraz uzupełniałem czynnik chłodzący w klimatyzacji. Silnik nigdy mnie nie zawiódł w jakichkolwiek warunkach. Palił mało jak na tą pojemność bo ok 9 litrów na 100 km.
~Gaffel
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Najlepiej wkreca po 3.000 obrotach, dobra elastycznosc jak na diesla i mimo tego ze to kombi to da sie wyprzedzic TIR na naszych polskich, ruchliwych drogach, przy spporym natezeniu ruchu.Jadac na trasie z pelnym zaladunkiem w bagazniku kombi tez nie ma problemow z sprezystoscia silnika.
~^fif^
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
1.8 TD jest stosunkowo "mulasty"... Kiepskie przyspieszenie, ale jak się go juz rozbuja to idzie jak przcinak:). Ktoś kiedyś powiedział, że mondeo w dieselu jest zamulone jak wąż błotny. Dla kogoś kto jednak nie liczy na sportowa jazde itp. autko spokojnie wystarczy. Idealny rodzinny samochod!
~blokbart@poczta.onet.pl
Hatchback 1.8 TD 88KM 65kW
NIe chce jechać, ale jak się włączy turbina (ok 2100 obr/min) to jest całkiem dobrze.Jest duże dziura turbo. Na wiosne pozbywam się katalizatora - mam nadzieje że to jeszcze polepszy dynamike jazdy.Przy dużym mrozie ok -18 są problemy z odpalaniem. Wymieniłem świeczki - mam nadzieje, że się poprawi.
~Dadzio
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Witam Posiadam Mondziaka z 1994roku, autko wygodne i przestronne.A dzięki instalacji gazowej jest też ekonomiczne.Na wypasie wszystko z wyjątkiem skóry. LECZ ZASTANAWIA MNIE CO OZNACZA LITERKA \"S\" KOŁO DŹWIGNI HAMULCA RĘCZNEGO???? JAK KTOŚ WIE TO PROSZĘ O POMOC. DZIĘKI;)
~dawid
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Ten silnik w tym samochodzie to pomyłka, nie ma czym jechać!!! Za mała moc do tak dużej budy. Kupując ten model z tym silnikiem popełniłem ogromny błąd. Po założeniu instalacji LPG i przejechaniu ok 70tyś km zaczeły sie problemy z instalacja ktore trwaja do tej pory.

Usterki Ford Mondeo I

Ford Mondeo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~pepus03@o2.pl
Hatchback 1.8 i 16V 112KM 82kW
Ładnie przyspiesza nawet od 4 w zupelności, tylko najczesciej jezdze sam lub 2 osoby, przy wiekszej liczbie juz jest oczywiscie troche gorzej, ale daje rade jak najbardziej, powyzej 3.5 tyś zaczyna pokazywac co potrafi, a jak wyprzedza sie na 3 moment 120 lapie