Lista ocen Ford Mondeo II (550) - Silnik

Na liście zabraknie 518 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paszczak22
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik trwały, ale momentami za słaby. Trudności w odpalaniu przy mrozach poniżej -10st. C. Niewielkie wycieki koło intercoolera. Ale tak naprawdę poza wymianą oleju i wymianie świec nic przy nim nie robiłem a przejechałem 30 000 km. O takim silniku można tylko pomarzyć w nowych dieslach. Tu po prostu nie ma co się popsuć. Spalanie rzędu 6-7l na trasie przy prędkości 120km/h
~Marcin Łapiński
Sedan 2.5 i 24V 170KM 125kW
Kultura pracy jak na silnik atmosferyczny super, do 3 tys mamy małą dziurę w przyspieszeniu ale przy około 2600-3000 tys obrotów załącza się mechanizm geometrii klap kolektora ssącego (IRMC) i auto dosłownie frunie ... reasumując od 30km/h autko zapierdziela dobrze, byłem kiedyś na hamowni i wyszło 178KM, 218NM 0-100km/h 8,4s przy oponach 205/55/16 i obniżonym zawieszeniu o 4cm
~piter
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
+spokojna praca, pasująca do limuzyny i w trasy +ładna, czysta, sucha praca silnika, bez przygód -w połączeniu z automatem bardzo mało dynamiczny -niereformowalne spalanie, niezależnie od stylu jazdy nie udało mi się wyjść poza przedział 9,8-13,1 -pomimo 115KM nie czuć mocy, nawet biorąc pod uwagę masę samochodu (almera z tą mocą była jak rakieta w porównaniu do mondka)
~MAT-EK
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Silnik to mocna strona Mondeo. Mimo, że auto jest ogromne, silnik 115KM to spalnie jest niewielkie. 1.8 16V chodzi równo i cicho jak pszczółka, z pod maski nigdy nie słychać jakiś denerwujących dzwięków. Naprawde ten silnik jest wart uwagi, dużo lepszy od 1.6!!! Nie maiłem żadnych problemów z tym motorem. Jeśli \"benzyniak\" to tylko ten silniczek.
~sokal
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
silnik ok brakuje mu paru koni ale po wyzej 2tys obr.turbina robi swoje- po wlaczeniu klimy okolo15 koni ucieka niewiadomo gdzie, dlatego klime tylko na trasie nigdy w miescie;) silnik dosc wytrzymaly np. z peknietym plaszczem wodnym jezdzilem okolo 4-5miesiecy, dolewajac tylko 1litr wody co 200-300km i jeszcze o wlasnych silach dojechal na warsztat;)
~bazo2
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Jak na tą pojemność silnika jest w sam raz do jazdy, oczywiście bez szaleństw:)-oczywiście jeżdżę na LPG. Współpraca gazu z tym modelem silnika absolutna rewelacja( bez strzłów itp)-instalacja za 1800 zł więc nie jest to wtrysk gazu, kolektor dolotowy plastikowy ale na tyle grube tworzywo że ni trzeba dodatkowego montażu zabezpieczeń.
~wojtek
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik jest za słaby do dość dużego i ciężkiego auta. W mieście trzeba się namachać biegami, żeby poruszać się w przeciętnym tempie. Fajniejszy na autostradę, gdzie do 130km/h jest dość cicho i oszczędnie. Na zwykłych pozamiejskich jednopasmówkach brakuje mocy do wyprzedzania ale można się w miarę sprawnie przemieszczać.
~MK_gw
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Z zewnątrz trochę głośno, lecz w środku nic nie słychać. Moc, jak na miasto i trasę jest wystarczająca, lecz dla 2-3 osób. Powyżej przydałoby się parę kM więcej. Praca silnika na prawdę dobra, nie ma co się czepiać, jak na ten wiek auta. Nie czuć przebiegu, chodzi Ok! Minus to słabe grzanie się silnika - duży mankament
~Wojtek
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Silnik bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ( poza spalaniem - ale o tym za chwilę). Cichy, dynamiczny i nawet mój mechanik który teraz dostał w swoje łapki już trzeciego zakupionego przeze mnie Forda na silniczek cmoka, mówiąc że jak auto za kilka lat zgnije i ulegnie biodegradacji, to silnik dalej będzie na chodzie ))
~Piterek
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Elastyczność silnika to jedna z największych zalet tego auta, która mocno przydaje się zarówno na trasie jak i w mieście. Ja z niej korzystam przede wszystkim w mieście kiedy chcę zmienić pas na inny. Mogę wtedy przeciągnąć obroty nawet do 6000 nie narażając silnika. W ten sposób na drugim biegu osiągam ponad 80km/h.