Lista ocen Ford Mondeo IV (398) - Silnik

Na liście zabraknie 137 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ms007
Hatchback 2.3 Duratec 161KM 118kW
Silnik pracuje cicho, bardzo ładnie komponuje się z automatyczną skrzynią biegów. Moc 161KM \"na papierze\" wygląda obiecującą, w rzeczywistości jednak jest to niewiele ponad minimum dla tego auta. Dynamika na przyzwoitym poziomie - wyprzedzanie bezproblemowe, jednak na pewno nie jest to \"rakieta\".
~Geira
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
Silnik ma podobno 125 KM ale to tylko dane papierowe. Idę o duzy zakład, że na hamowni nie wyjdzie więcej niż 110. Wiem, że jest to ciężki samochód,ale mój poprzedni samochód ( Laguna ), lżejszy raptem o 100 kg, z silnikiem słabszym o 10 KM ( 115 ) to przy tym Mondeo istna rakieta była.
~zawiedziony
Kombi 2.0 Duratec 145KM 107kW
tragedia. 6 lat jeździłem dieslami (focus 1,8 mondeo 2,0). Zapomniałem jak to jest bać się o życie w czasie wyprzedzania. W tej wersji 10,3 do setki to już źle ale \" zabawa\" jest dopiero kiedy chce się wyprzedzić na trasie pomiędzy 120 a 140 km/h. NIE KUPUJCIE TEGO SAMOCHODU Z TYM SILNIKIEM!
~Jędruś
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 100KM 74kW
Silnik zaskoczył mnie osiągami bardzo pozytywnie. Poprzednio jeździłem 2.0 130 KM i w normalnej jeździe nie widzę specjalnej różnicy, dopiero jak chce go pogonić to widać że idzie trochę gorzej. 1,8 na pewno jest cichszy i bardziej miękko pracuje. Subiektywne wrażenie to jest mocniejszy niż piszą.
~kajkiel@skynet.be
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 100KM 74kW
samochod dosyc ciezki. silnik - zwlaszcza przy przyspieszaniu wydziela z siebie dzwieki podobne do forda transita. Troche to nie mile w tej klasie samochodu ale nie jest az tak glosne zeby uznac to za wielka wade. Ogolnie jest gorszy pod kazdym wzgedem w porownaniu do francuskich 1.6 i 2.0.
~niezadowolony
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
ogólnie dno,nie nadaje się do jazdy po miescie,trzeba utrzymywac wysokie obroty.Najbardziej wkurzające jest to ze jak na zakręcie puścimy gas i spadną obroty to samochód praktycznie staje w miejscu bo wyłącza się turbo,zanim się włączy po dodaniu gazu przez chwilę jedziemy bez mocy 20 km/h.
~Ravic
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Cichy i kulturalny jak na diesla - robota inżynierów z PSA/Citroen. Do pełni szczęścia trzeba by poczekać na wersję 2.2 TDCi która ma być niedługo z zaprzęgiem 170KM. Mimo to wozik jest elastyczny i można nim poszaleć (zwłaszcza jak po chipowaniu moc rośnie mu 170KM a moment do 400NM).
~jodys
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Bardzo elastyczny 320 Nm przy 1500-4800,na 5biegu w mieście 60 km/h 1700 obr/min spalanie chwilowe 6l/100. Ciężko tak jezdzić ponieważ 220 KM (162 kW) przy 5000 obr/min -Prędkość maksymalna 245 km/h,Przyspieszenie (od 0 do 100km/h) 7.5 s.Bardzo dobre brzmienie wydechu.
~MK4user
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Jest to jedna z najlepszych jednostek napędowych diesla na świecie. Bardzo trwała, bezawaryjna, elastyczna. Jednak kultura pracy mogłaby być nieco wyższa, bo silnik jest dość głośny no i apetyt na paliwo spory. W Peugeotach jest lepiej pod względem spalania a silniki niby te same
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV
7,4
9,4
10,5
~Borsuk
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 130KM 96kW
Silnik jest bardzo dobry.Mocny i nie jest przesadnie głośny.Pomimo dużego przebiegu jest całkowicie suchy. Odpala bez najmniejszych problemów.Jedyna wada to ten cholerny DPF,który dał o sobie znać.Jest do usunięcia bo powoduje znaczny wzrost spalania i dławi silnik