Lista ocen Ford Mondeo IV (398) - Silnik

Na liście zabraknie 137 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dyplomata1961
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Użyteczny moment obrotowy do dyspozycji już przy ~1400 obr/min.Można przy spokojnej jeździe wrzucic kolejny bieg.Charakterystyka silnika przypomina diesla,zużycie paliwa...TEŻ.Cicho w środku i na zewnątrz.Ciągnie równo od ok. 1400 obr/min do "końca".Nie ma turbodziury ale też i mocnego kopnięcia charakterystycznego dla wielu innych doładowanych konstrukcji.
~bombek1982
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
1.8 125 KM jest tym zdecydowanym minimum do sprawnego poruszania się tym autem zarówno w mieście jak i na trasie. Elastyczność jest bardzo dobra nawet na 6-tym biegu, oczywiście od 1800 obr./min. Najlepsze wrażenia daje trzeci bieg. Silnik dobrze wyciszony, ale jego odgłosy przedostają się do środka auta (ale przecież to nie jest benzyna!)
~truno
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
po 2 tyś km przebiegu przy dodawaniu gazu pojawiło się dziwme stukanie w silniku.Dźwięk jak w starym Zuku przed regulacją zaworów.W serwisie próbowali mi wmówić że tak ma być bo to disel,że niektóre tak mają że wlałem paliwo na Tesco i takie tam bzdury.W innym serwisie bez zbędnych komentarzy wymienili wtrysk i wszystko jest w porządku.
~Robert
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Jestem miło zaskoczony jednostka napędową - silnik ma zmienne fazy rozrzadu, jest elastyczny, bardzo cichy,do normalnej (nie wyczynowej jazdy) zupełnie wystarczy, najlepiej zmieniać bieg na wyższy przy 3 tys. obr.przyznaję że miałem pewne obiekcje że może okazac się za słaby do tego samochodu,ale okazało się że jestem miło zaskoczony.
~Michał M.
Hatchback 2.0 Duratec Flexifuel 145KM 107kW
Benzyna z gazem montowanym jeszcze przez Forda w Niemczech. Potężny problem to zużycie oleju - doszło do 1list/1000km. Po remoncie (koszt ok. 5000PLN w 2019) problem rozwiązany. Nie jest demonem prędkości i mocy, ale w zupełności wystraczy do spokojnej jazdy w okolicach ograniczeń prędkości (jazda powyżej 130km/h - robi się głośno).
~Michał
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Równa praca, piękny dźwięk rzędowej piątki, nic nie szarpie ciągnie od samego obrotu aż do jakiś 5.000 (potem już trzeba wbijać następny). Największy atut tego auta to silnik konstrukcji Volvo :-). Przy fabrycznej mocy miałem wrażenie że te 220 koni gdzieś uciekło. Po chip tuningu (około 270 km) jest dużo lepiej :-)
~Rafał
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Nie sprawia problemów. Co kilka tysięcy włącza się przepalanie filtra DPF, które mnie za pierwszym razem zaskoczyło i myślałem że to jakaś awaria silnika (strasznie kopci wtedy) ale poza tym tylko przeglądy. Przeciętny apetyt na paliwo. W zależności od stylu jazdy średnio od 5,0 l nawet do 8,0 l/100km (szybka autostrada)
~Piter
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jeśli chodzi o kulturę pracy silnika,bardzo duży plus.Pomruk sprawia iż chałas jaki dociera do uszu jest pozytywny i w miarę przyjemny.Co do elastyczności silnika,to nie można mu nic zarzucić,wystarczy trzymać moment obrotowy na każdym biegu a przyjemnośc z jazdy jest ogromna.
~Art
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Na początku problemem jest brak mocy w zakresie do 2000 obr., ale z czasem można się nauczyć jeździć dynamicznie. Ogólnie do sprawnego poruszania się po drogach nawet z kompletem pasażerów i pełnym bagażnikiem moc jest wystarczająca, ale chip tuning do 150KM i 360Nm powoduje dużo lepsze wrażenia z jazdy - polecam.
~wesoły_Józio
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
To auto jest za ciężkie na ten silnik. Ford Focus 115KM był szatanem drogowym w porównaniu z obecnym Mondeo. Największą porażką jest procedura wypalania filtra DPF. Między bajki włóżcie historie,ze będzie się wypalał w trasie. Bzdura! Robię tygodniowo 1000 km i potrafi włączyć wypalanie tuż po autostradowej jeździe.