Lista ocen Ford Mondeo IV (398) - Silnik

Na liście zabraknie 137 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Kultura pracy na bardzo dobrym poziomie. Jedyne co przeszkadza to olbrzymia turbodziura. Jeżeli spróbujemy ruszyć z drugiego biegu lub za wcześnie go wrzucimy to możemy napić się kawy zanim samochód zacznie przyspieszać. Trzymając na odpowiednich obrotach wyprzedzanie to przyjemność. Jak na 125KM w tak dużym samochodzie jest super.
~karol
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Kupiłem to auto myśląc że ma 140KM,ponieważ nigdy do tego nie przywiazywałem uwagi.I w tej nieświadomości jeżdziłem przez miesiąc czasu.Okazało się że mam 115KM i byłem w szoku że jest tak zwinne i szybkie.Na razie po miesiącu jestem bardzo zdowolony.Przesiadlem się z opla zafiry 2005r 1,9 cdti i myślę że jet on daleko za fordem
~grafmarr
Kombi 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Jak na tak duży silnik z turbodoładowaniem spalanie jest przyzwoite. Średnio 10,9 l/100 km przy rozkładzie 60/40 (miasto/trasa). Świetna elastyczność i duży moment już od 1750 obr/min pozwalają jeździć i wyprzedzać bezstresowo. Ma też przyjemne brzmienie, w porównaniu z silnikami czterocylindrowymi rewelacja.
~komonk@o2.pl
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
stary tdci , osiem zaworów , klekoce jak zimny, słaba elastyczność . Spalanie średnio . W sumie sprawdzona jednostka , wtryski poprawione (SIEMENS) już nie Delphi, nie ma dpfa. Fajny moment chwilowy. Po mieście trzeba często biegi zmieniać. ( 2.0 tdi passta 140 km wypada oprócz hałasu i pewnych usterek we wszystkim lepiej )
~hubertp29
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Silnik sprawuje się nadzwyczaj dobrze. Przejechałem 250 tys. km focusem I z silnikiem 1,8 Tdci 115km i sądziłem, że ten będzie działał podobnie, w końcu to tylko 10 km więcej. Ku mojemu zaskoczeniu silnik jest wyraźniej dynamiczniejszy niż ten w focusie. Powinno być cztery z dużym plusem, ale niech tam, ford ma ode mnie 5
~Mondeo_user
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Zaskoczył mnie ten silnik, gdyż po odpaleniu wcale nie słychać że to diesel. Kultura pracy fenomenalna, zbiera się bardzo dobrze i ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Jedynka trochę krótka ale pozostałe biegi wporządku. Ten samochód jest idealny na trasy w mieście to jednak żeźba przy 6 biegowej skrzyni - max 4 w ruchu miejskim.
~Willy_M
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Silnik do jeden z najlepszych elementów tego auta. Delikatnie zmodyfikowany przez Forda 2,0 HDI od PSA do już prawdziwie kultowa jednostka. Przez cztery lata mojego użytkowania zero kłopotów. Zero zużycia oleju. Pełen stan od wymiany do wymiany (co 10 000 km) Sprzedałem z przebiegiem 280 w stanie idealnym.
~joorass
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Elastyczny, spalanie znośne - brakuje szóstego biegu, ale to nie wina silnika, dynamika bez szału ale wystarczająca (wolnossące 1.6 jeździły gorzej). Bardzo trwały - po 200 tys nadal olej 5W30, zużycie oleju śladowe - cośtam ubywa na bagnecie, ale pomiędzy wymianami nie wymaga dolewek.
~Aleks
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Elastyczny i oszczędny silnik, który bez problemu przyjmuje różne modyfikacje. Na przykład samym chiptuningiem osiągamy około 170KM, a dodatkowo wymieniając intercooler, turbinę i wtryski można zahaczyć o ponad 200KM. Spalanie przy gabarytach i wadze auta mieści się w normie około 6 litrów na 100 kilometrów.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV
7,4
9,4
10,5
~Krzysztof
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Kupując auto miało 190 tys przebiegu. Przebieg autentyczny dogłębnie sprawdzony. Silnik bardzo dobry. Nie bierze nic oleju :) Od wymiany do wymiany zero dolewek ! Jeżdżąc passatem b6 normą było dolewanie. Silnik ładnie się zbiera. Wiadomo nie jest to sportowy wóz ale na 140 koni bardzo ładnie.