Lista ocen Ford Mondeo IV (398) - Silnik

Na liście zabraknie 137 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JERZY M.K.
Hatchback 2.3 Duratec 161KM 118kW
JAK NA WOLNOSSĄCY ZNAKOMICIE. NIE JEST TO TURBO, WIĘC NIE MA STRZAŁU Z 300 Nm, ALE MOC PŁYNIE PROGRESYWNIE AŻ DO 6,5 TYŚ OBR. HOJNY MOMENT I PŁYNNE ROZWIJANIE MOCY. BARDZO ŁADNIE WKRECA SIĘ NA OBROTY I MA NAD WTRAZ PRZYJEMNY DŹWIĘK JAK NA CZTEROCYLINDRÓWKĘ. SILNIK MAZDYM ŁAŃCUCH ROZRZĄDU = BEZPROBLEMOWOŚĆ I DŁUGOWIECZNOŚĆ ( TYCH CECH BRAK NOWOCZESNYM DIESLOM )
~hubertp29@interia.pl
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Powiem tak. Jest ok. Nie jest to Lamborgini diablo, ale dla mnie wystarcza. Wcześniej w focusie miałem ten sam silnik, tyle że 115KM. Także w sumie niczym mnie nie zaskoczył, poza tym, że faktycznie jest nieco mocniejszy. Przyśpiesza kiedy trzeba, jest niewielka turbodziura, ale jakoś nauczyłem się z nią żyć. Poza tym nie pali sporo, także w sumie dobry kompromis.
~Wójek Samo Zło :)
Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW
silnik ok . 145 wystarczy do normlanej jazdy nie ma szału nie ma tragedii, cudowny basowy odgłos silnika :) 2.0 jeździ normalnie na luzie bez żyłowania, lubiący cisnąć zawiodą się auto ma fajny temperament od 5000 obrotów ale wtedy mamy cudowne 15-16 litrów w mieście :P poniżej taka fura do przemieszczania się z punktu a do b strach się bać co jest w 1.6 :) jak patrze na moje 2.0
~PiotrJ
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Bardzo elastyczny, cichy. Miałem obawy czy podoła takiej masie. Jestem mile zaskoczony. Samochód nie używany w jeździe sportowej ma całkiem miłą charakterystykę. Dynamizmu ma tyle ile trzeba. Na autostradzie daje radę do 170km. Wyżej to już orka, ale daje radę. Zadajmy sobie pytanie: Gdzie jeżdzi się powyżej tej prędkości ?? (piszę o przepisowej jeździe...:))
~MrWhite
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Silnik oszczędny i ceny za części są naprawdę przystępne. Rozrząd na klasycznym pasku wiec jego wymiana nie kosztuje po kilka tyś jak w przypadku "bezawaryjnych" łańcuchów które i tak trzeba wymieniać w silnikach innych marek. Wersje 140/163KM radzą sobie przyzwoicie z masą auta ale polecam zrobić chiptuning, wtedy auto na prawdę sprawnie się porusza.
~Maciek M.
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
jak na masę auta i pojemność silnika radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Mam tylko problem z którym nie mogę sobie poradzić: co jakiś czas (nieregularnie) następuje podczas spokojnej jazdy (100-110 km/h) delikatne szarpnięcie i... auto zaczyna "lżej" jechać. Spada chwilowe spalanie na komp. ok. 1 litra! Po kilku minutach wraca do normy
~siara
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Poki co jestem zaskoczony na mega plusssssss :) od zawsze jezdzilem benzyna + LPG lecz z zakupu tych nowszych samochodow jest problem z LPG bo praktycznie wszystko ma bezposredni wtrysk. Moj odwieczny mechanik doradzil mi wlasnie aby szukac MK4 2.0tdci wlasnie ze wzgledu na silnik. Auto uzytkuje moja zona pali na dotyk zero problemow z DPF.
~jeronimo
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
2.0 cdti pochodzi z grupy PSA i nie jest to silnik Forda...NIE MYLIĆ Z 2.0 CDTI W MONDEO MK3, ale słynna z doskonałej jakości jednostka montowana w wielu markach 2.0 hdi czy Volvo. 100% bezawaryjny, BARDZO OSZCZĘDNY, przy spokojnej jeździe do Włoch spalanie 5.8 l/100km jak ktoś lubi poszaleć i dużo jeździ w mieście i tak zmieści się w 7 litrach.
~wes
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
No cóż to silnik PSA wtrysk piezo z Siemensa. W silniku wymieniałem tylko raz zawory pietburga do sterowania EGR i turbiną. Filtr DPF dalej w aucie i nie ma z nim problemów. Cały układ wydechowy w oryginale. W silniku wymienione kompletne sprzęgło z dwumasą oraz simering na wale korbowym. Układ wtryskowy pracuje głośniej ale nie ma problemów.
~memfis
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
niby tylko 140PS a naprawdę pięknie się zbierał... już ok. 1800 obr był wystrzał do przodu... ładnie :)czytałem opinie, że się czuje w mondeo, że taki duży i ciężki - kompletna BZDURA... oczywiście nikt nie kupuje takiego wozu, by jeździć 1/4 mili na lotnisku z gołowąsami... ale naprawdę - po wciśnięciu prawego pedału całkiem auto gwałtowanie reaguje... ;)