Lista ocen Ford Mondeo IV (398) - Silnik

Na liście zabraknie 137 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~P@blo
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Silnik to sprawdzona, ulepszona konstrukcja silnika 1.8 TDCi a dodatkowo bez uciążliwego filtra cząsteczek stałych (DPF). Silnik jak zimny (zwłaszcza przy mroźnej aurze) na początku trochę głośny, jednak w miarę rozgrzewania się (dłuuugiego...) staje się coraz cichszy. Przyspieszenie jest jak na pojemność silnika i gabaryty auta całkiem dobre. Super sprinter to to nie jest ale do sprawnego poruszania się w zupełności wystarcza.
~wojt
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Furka bardzo ok po przesiadce z e46 2.0d jestem zadowolony bo auto 5 lat młodsze od poprzedniego.W środku jeszcze pachnie nowoscią , pozytywnie zaskoczyły mnie hamulce są naprawde dobre wyciszenie tez jest na wysokim poziomie przy niższych obrotach i bardzo delikatnie podgłoszonym radiem silnika prawie nie słychac . Moc tez ok jak na tą mase zbiera się baardzo przyjemnie . Denerwuja mnie skrzypiące lekko plastiki w środku .
~Michał
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Po przesiadce z benzyny o tej samej mocy przyjemna niespodzianka. Tu widać, że moment obrotowy robi swoje. Auto zbiera się całkiem nieźle (a jest pewnie sporo cięższe od Corolli), oczywiście po przekorczeniu magicznej bariery 1800 obr/min. Poniżej nie jedzie - rozpędza się tylko z góry albo pchane przez wiatr ;) Na polskie warunki, do wyprzedzania tirów, się nadaje. Poza tym - klekocze i wpada w wibracje na niskich obrotach.
~Wiktor
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
Kultura pracy na wolnych obrotach jest bardzo dobra, silnik pracuje cicho i nie przysparza najmniejszych problemów jeśli chodzi o awaryjność. Spalanie jest spore, jednak nie ma co się dziwić jeśli tych gabarytów samochód jest sprzężony z wolnossącym silnikiem 1.6. Założenie instalacji gazowej nie powinno przysporzyć najmniejszych problemów wbrew opiniom które krążą wokół LPG i jednostek Forda.
~niedziowiedz
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Mocny i żwawy - dwukrotnie jechałem na kemping (1 raz z wypełnionym po brzegi bagażnikiem, drugi raz z przyczepą) i samochód w ogóle nie odczuwa spadku mocy. Dobrze serwisowany motor wytrzyma kilkaset tysięcy kilometrów. Warto dbać o regularną zmianę oleju i filtrów. Spalanie w trasie przy prędkości 90km/h wyniesie ok. 6 litrów, natomiast przy większych prędkościach 110-130 trzeba liczyć okolice 7-8.
~Daniel B
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Kupując diesla od razu myślałem o Chpie. jednak dynamika auta jest na tyle dobra ze można sobie odpuścić podnoszenie mocy. Osiagi silnika są zdecydowanie lepsze niż konkurencyjne dwulitrowe jednostki w Citroenie C5, Mazdzie 6 czy Oplu Insygnie. Przyspieszenie 9.5 s do 100 km/h to jeden z najlepszych wyników w klasie silników 140 konnych. Silnik jest cichy, bezawaryjny i bezobsługowy
~jaskuł
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Silnik jak na 1.8 125KM radzi sobie z tą budą znakomicie czytając opinie że 125 kucy to mało a jak się włączy A/C to muł itp. BZDURA nawet zapakowane auto 5 osób na wakacje wyprzedzanie nie sprawia problemu dynamika super, chyba że ktoś jadąc z rodziną potrzebuje rakiety ale do normalnje jazdy wystarcza.Praca sinika cicha w porównaniu do Almery 1.5dci którą śmigałem czuje się jakbym jechał benzyniakiem
~piotr pieniawski
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
bardzo elastyczny 320Nm... do tego samochodu to w zupełności wystarcza, silnik bardzo dobry, common rail. wysoka kultura pracy ja nie słyszę że to diesel za to czuję elstyczność i przyśpieszenie już po lekkim nadepnięciu pedału, ostatnio jechałem nówką salonową megane benzyną żeby jechać po autostradzie ponad 130km/h musiałem mieć wciśnięty pedał gazu do końca..... a spalanie pokazywało ponad 10l.....!!!!
~kris
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Silnik super znajomy też ma mondeo z tym silnikiem (i też mu się nic nie dzieje) i namawia mnie na chipa, on ma podkręcony do około 170KM, co ciekawe spala mu pół litra mniej niż mój i ma o ok sekundę lepsze przyspieszenie... ale ja ze swojego silnika jestem bardzo zadowolony, jest bardzo zrywny, cichy więc po prostu wolę nie kombinować, żeby mi się inne zespoły nie zepsuły...
~Kamil 35
Sedan 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Bezawaryjna jednostka, wysoka kultura pracy i ten dźwięk 5 cylindrów. Wysoka elastyczność 320Nm pozwala na jazdę 60Km/h na 6 biegu jak się zamyślimy przy wjeździe do terenu zabudowanego, oczywiście nie jest to wskazane. 250km/h to nie problem, już nie jedno auto bardziej prestiżowych marek miało problem przytrzymać się za mną tylko audi r8 znikało mimo wciśniętego gazu w podłogę :)