Lista ocen Ford Mondeo IV (398) - Silnik

Na liście zabraknie 137 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rw
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Daję 5 gwiazdek, silnik bardzo elastyczny i prawidłowo eksploatowany (nie pałowany na zimno i nie gaszony od razy po dłuższej/szybszej trasie) nie miał nigdy żadnych problemów. Wiem o akcjach serwisowych na układ chłodzenia. Mój jest z rocznika 2014 (sierpień) i wg ASO nie kwalifikuje się do tej akcji. Oczywiście profilaktycznie kontrola stanu poziomu cieczy chłodzącej, jak i oleju wskazana. Brak wycieków. Bardzo dobra dynamika, zwłaszcza przy...
~zadowolony
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
Silnik mam w wersji przed wprowadzeniem Euro V, czyli posiada 125KM (ponoć wersja 120KM jest lekko przytłumiona). Jest wystarczający, choć nie daje dużej satysfakcji. Wcześniej miałem Forda Focusa 1.6 I 100KM, i muszę przyznać, że prowadzi się podobnie. Porównując do focusa, to jest lekko bardziej elastyczny na poszczególnych biegach. Do 80km/h przyśpiesza podobnie, powyżej tej prędkości jest sprawniejszy niż w/w focus, więc wyprzedzanie jest...
~Misiorex
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Na razie bez problemów. Jest dynamiczny chociaż na początku wydawał się odpowiedni do masy pojazdu. Po przejechaniu 20 tysięcy km wydaje się lekko za słaby. Przydałoby się te 2.2 TDCI 175 KM a może i więcej. Mimo to jest nie źle i nadal jestem zadowolony. Zauważyłem, że nie lubi krótkich tras. Wtedy zużycie paliwa jest doś pokaźne. Uwielbia długie przejaźdżki. W tym przypadku spalanie jest symboliczne dla tak dużego samochodu i o takiej...
~Kamil
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Jak na razie spoko bez przygód poważnych. Wymienione sprzęgło altka, pasek, rolka. Po wymianie chyba mechanik spierdolił altka i musiałem szukać dobrego elektryka bo mój chciał mi montować nowego altka z ASO 1700 zł a w ASO polecili elektryka i 5 godzin i auto zrobione naprawa altka 380 zł plus rok gwarancji. Diody i płytka inni nie potrafili i mówili że się nie da. Wiec znajdź sobie kumatego mechanika i elektryka od ECOBOOST-ów.
~lechoo46
Hatchback 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
na wolnych obrotach jest głosnym,w czasie jazdy silnik delikatnie mruczy swoją melodię.ale.ale gdy obroty spadają i dochodzą w granicę 1000-800 obr.następują wibracje trwające około 3-4 sek.podnieśliśmy go na podnośnik i okazało się ż drganiamają zródło albo w zbiornku paliwa lub w komorzę silnika trudno to stwierdzić jednoznacznie.drgają pod spodem przewody paliwowe.zgłoszone do serwisu zobaczymy co wymyślą. minus wielki jak na tę klasę autka
~kris
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
silnik jako że to stara konstrukcja Forda był dobry, w porównaniu z silnikiem 2.0 tdci w s-maxie kultura pracy była gorsza. 125 KM nie pozwalają na wiele, tylko na płynną w miarę dynamiczną jazdę, ogólnie samochód jest do tej mocy za słaby i za ciężki, czuć to podczas jazdy. Fabia przedstawiciela handlowego spotkanego na drodze bez problemu go robiła :) więc sportowych doznań praktycznie nie ma. Zwykły silnik do spokojnej jazdy.
~tomek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Podobno brakuje mocy. Nieprawda. Daje rade. Na pierwszych biegach bardzo żwawy. Ma co ciągnąc, więc 115KM spokojnie radzi sobie z tym autem. Przede wszystkim to sprawdzona jednostka, która się nie psuje i jeśli ktoś odpowiednio o niego dba na pewno się odwdzięczy sprawnością. Jeżdżę w cyklu mieszanym z przewagą miasta i z DPF nie ma problemu. Wiem że jest, ale dla mnie jest bezobsługowy. Poważnie jest wystarczający
~Jamesdi
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Póki co bezawaryjny, całkiem cichy jak na diesla - pan ze stacji benzynowej chciał lać wachę - francuska kultura w końcu ;) Pali średnio 6,9: w lato 7,1 (z klimą), zimą 6,7 - 80-85% miasto, 15-20% trasa. Wg komputera 74% na zimnym silniku. Dpf na razie niezapchany - spalanie cały czas identyczne, liczone "na kartce", ale komp pokazuje bez przekłamań identycznie. Jak na takie warunki jazdy uważam to spalanie za bardzo przyzwoite.
~Tomasz ze Śląska
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Tu ocena trochę zaniżona...jest więcej niż dobrze ale dynamika mogłaby być lepsza (troszeczkę chociaż) no i spalanie - jest dobrze ale niektórzy producenci chyba są ciut lepsi. Mi wychodzi około 7 l/100km w cyklu mieszanym (komputer pokazuje 6.6 l/100 km. Przy bardzo delikatnej jeździe na trasie 6,2 l/100 km (komp. 5,8 l/100 km). Samochó jest duży i relatywnie cięźki co niewątpliwie wpływa na dynamikę i spalanie.
~Adaś
Hatchback 2.2 Duratorq TDCI DPF 200KM 147kW
-Jestem tu drugi raz.Pierwszy opis zamieściłem mając przebieg 5000 dokonując porównania z Mazdą 6 i BMW 5. Teraz koryguję po przejechaniu 55.000 km- Co do silnika - jest dość cichy i elastyczny, do tej wersji zawieszenia i z napędem na przód zbyt mocny i chcąc mieć jakąś przyjemność z jazdy - moc nie do wykorzystania. Kultura pracy na wysokim poziomie. W zasadzie powinienem zaznaczyć pomiędzy \"dobrze\" a \"doskonale\".