Lista ocen Ford Mondeo V (103) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stefan
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
W pierwszej chwili byłem zaskoczony jak cichy jest Mondeo, jednak po jakimś czasie człowiek się przyzwyczaja i nie robi to takiego wrażenia. Generalnie drażni mnie trochę warkot silnika słyszalny przy gwałtownym przyspieszaniu. Przy prędkościach autostradowych nie ma tragedii, ale klasa premium to to jeszcze nie jest.
~Radek
Kombi Facelifting 1.5 EcoBoost 165KM 121kW
Najlepiej wyciszone auto jakim jeździłem. Podwójne uszczlki w drzwiach. Wogóle nie słychać szumów powietrza min. od wiatru itd. Spokojnie można do 140km/h rozmawiać po cichu. Mam porównanie do Octavia 3FL - to tam jest strasznie głośno. Poprzednio Leon 3 FR - był cichy ale nie aż tak bardzo
~Jacob K
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Duża liczba wygłuszeń i uszczelek robi swoje. Jest naprawdę cicho aczkolwiek podczas opadów deszczu lub wiatru i szybkiej jazdy dochodzą jakieś dziwne odgłosy szumy świsty no tak już ma. Jest jak w premium naprawdę. Do 180 można spokojnie rozmawiać. W innych w klasie D jest gorzej uwierzcie.
~Mondzio
Liftback 2.0 TDCi 180KM 132kW
Tu znów wracamy do silnika. Wyciszenie, co prawda jest dość dobre. Jednak w zakresie od 2 tyś obrotów słychać dość nieprzyjemne buczenie silnika prawdopodobnie albo od podwójnego wydechu jaki ma silnik 180 KM albo hałasu jaki powoduje łańcuch rozrządu, który występuje w tym silniku zamiast paska.
~Michał
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Tutaj jest naprawdę premium zwłaszcza, że wersja Vignale ma inne szyby i specjalne wyciszenie. Silnik tylko delikatnie mruczy bez względu na obroty a przy dużych prędkościach szumy powietrza są doskonale niwelowane przez system kontroli wyciszenia w fordzie.
~Janek
Liftback Facelifting 2.0 EcoBlue 190KM 140kW
Czytałem dobrych opinii o wyciszeniu, ale uważam, że szału nie ma. Jest ciut lepiej niż w Megane za wyjątkiem szumu wiatru. Szum wiatru Mondeo filtruje wyraźnie lepiej. Zrobiłem sobie wyciszenie bagażnika i nadkół.
~Julian
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Przeciętnie ale bez dramatu - dość głośne nadkola, Paseratti B8 i Superb są lepiej wyciszone to na pewno. Natomiast nic nie świszczy jak w Talismanie w którym lusterka miały wbudowaną opcję gwizdków jak te syreny w Stukasach
~Antek
Kombi 1.5 TDCi ECOnetic 120KM 88kW
Zaskakująco dobre wyciszenie. Przy tej masie auta spodziewałem się, że będzie tragedia - i znowu byłem pozytywnie zaskoczony. Rozmowa w aucie kierowca tylne siedzenia - bez problemu do 140km/h.
~Bartosz ze wsi
Liftback Facelifting 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Wydaje się ok. Silnik bardzo do rze wyciszony. Nie jechalem szybciej niz 100 poniewaz dzisiaj odebralem i jazda po miescie ale wydaje mi sie ze bmw w przy tych predkosciach bylo lepsze.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo V
7,1
10,6
~Wodnick
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Dobre wyciszenie, podczas jazdy z prędkością autostradową można rozmawiać szeptem bez żadnego problemu. Czasem lekko słychać szumy z okolicy słupków środkowych, ale nie stanowi to raczej większego problemu.