Lista ocen Ford Orion III (83) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 88 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Sedan 1.3 60KM 44kW
niestety jak to Ford częsci nie sa zbyt tanie, zamienniki są dostepne, oryginał kosmos. Przy tej pojemności spalanie gazu 11 ltr w mieście, trasa 7-8 ltr, benzyny nie sprawdzałem, jeździłem na gazie wtedy był jeszcze sporo tańszy. Wygodny rodzinny samochód, ale za te pieniądze można kupić coś lepszego. Osobiście przesiadłem się do Astry i nie ma porównania,części o wiele tańsze.
~Krzysiek z lodzi
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
przy spokojnej jezdzie ten samochod pali normalnie ale u mnie ponizej 4000 obr nie schodzi wiec lyka z 11. w trasie przy 120 sredniej 7 litrow bierze wogole co to kurwa za kategoria!! jak sie jebnie to samochod musi wypic niema chuja!! nie ma ekonomicznych ani nie ekonomicznych aut jaka pojemnosc tyle pali proste!!
~Kajteknr1
Sedan 1.8 D 60KM 44kW
extra, miasto ale bez korków normalnej jazdy 5,5! max jak cisnołem(bezsensu kręcenie na obrotach) + korki to wzioł 7, w trasie to nie mierzyłem bo jeszcze nie jechałem tak na maxa oszczędnie.. ale jeżeli w mieście 5,5 to w trasie powinien zejść poniżej 5, silniki podobno przyjmują OO i OR.. ale jeszcze nie próbowałem..
~OrionSpeed
Sedan 1.8 D 60KM 44kW
W mieście pali 6L na trasie 5L. Na autostradzie przy 140km/h i w deszczu wyszło 4,9L także spoko. Przy 110km/h 4,2L ale to mój rekord :) Jak wyciskam powiedzmy te 60KM w mieście to6,5L ale dynamika do 80km/h jest całkiem całkiem. Ogólnie jest ekonomiczny.
~fanatyk
Sedan 1.4 71KM 52kW
6l na 100km, czy jade oszczednie czy nie myslac to 6, zawsze 6, cos mu chyba jest ;p, jak juz go mecze to wiecej wezmie ale meczenie to jest ciaganie na biegach troche wiecej niz 80km/h na 3, pelen gaz i troszke ujac trzeba to lepiej sie zbiera, tak ma
~jaceki@hotmail.com
Sedan 1.8 D 60KM 44kW
rewelacja, 4.5 w trasie, 5.5 w miescie (zima), nie psuje sie w ogole (tylko naprawy eksploatacyjne, paski, itp); co ciekawe w ogole nie bierze oleju ani wody. przejezdzajac 10 tys km nie dolewam ani kropli oleju. to chyba tez nie najlepiej ...
~qubus91
Sedan 1.8 D 60KM 44kW
W mieście spala koło 8-9 litrów zimą a w trasie przy spokojnej jeździe spalanie schodzi do około 5 litrów na 100km. przeglądu jeszcze nie robiłem więc nie wiem jaka cena, ale za to części są bardzo tanie. nawet niektóre oryginalne.
~mario.roza
Sedan 1.4 71KM 52kW
nigdy nie wnikałem dogłębnie w spalanie i nie znam dokładnych liczb spalania mojego samochodu. wszystko zależy od kierowcy. powiem tylko że samochód nie jest liderem jeśli chodzi o oszczędność.
~artursowa@op.pl
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
silniczek chodzi bardzo dobrze, elastyczny, bardzo dynamiczny a przy spokojnej jezdzie bardzo oszczedny, potrafi mi spalic mniej niz 7litrow benzyny na 100km, raczej niedrogi w utrzymaniu
~Krzysiek
Sedan 1.8 i 16V 105KM 77kW
stare autko 1,6 EFI -miasto 8,7 l/100km benzyna wszystkie części dostępne za małe pieniądze i wszystko da się rozmontować na czynniki pierwsze bez wymiany całych modułów!