Lista ocen FSO 1500 (133) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 162 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dr.Patafian.
Sedan 1.6 77KM 57kW
Tutaj pełne zaskoczenie,jazda po dziurach takich że posypało się zawieszenie w Ładzie Nivie,w przypadku opisywanego auta-wymiana dźwigni pośredniej ukł. kierowniczego,gum i tulei łączników stabilizatora oraz gum samego stabilizatora(wydatek ok 60 PLN)Tyłu jeszcze nie ruszałem.Dużym udogodnieniem okazuje się wspomaganie układu kierowniczego z poloneza +,w które posiadany przeze mnie egzemplarz,został wyposażony przez jednego z poprzednich...
~biały skorodowany rzęch :)
Sedan 1.5 75KM 55kW
w mieście katorga, kierownica chodzi ciężko, najgorzej przy parkowaniu - wtedy gdy skręcam koła prawie w miejscu, najlepiej ok 60 km/h wtedy spoko ;), powyzej 100 km/h jedzie gdzie chce (luzy w układzie kierowniczym) ale działa i sie niepsuje :) na zawieszenie nie moge narzekać - na 15 letnie auto jest całkiem dobre, auto trzyma się drogi ale przy ostrych zakrętach i astronomicznych predkościach powyżej 80 km/h buja na boki i jest niestabilne
~adrio@czat.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
wychyla sie bardzo ale i tak czasem udawało mi sie zaskoczyc o wiele lepsze samochody jechałem nim niedawno 140 wiecej sie bałem bo juz podskakiwał. no i na wakacjach urwałem koło, mocowanie padło. ale miało do tego prawo bo nigdy przy nim nic nie było robione nawet amortyzatory ni były wymienane. i nadal przechodza przeglady!!! kto zna iny samochud ktury tyle wytrzyma?
~kovboy@o2.pl - Tomasz
Sedan 1.5 75KM 55kW
Jak to w takim Fiacie: tu coś pisknie, tam skrzypnie, ale jazda nim nie miała by uroku bez takich małych drobnostek. Na zakrety 90 stopn. wchodzę często na 3 jak ulica pusta, ale średnio to tak ok.25-40 km/h i auto się trzyma, no może trochę bujnie na bok ale to kwestia przyzwyczajenia. Zawieszenie jeszcze dobrze trzyma :) (oby tak dalej)
~Uzytkownik Fiata
Sedan 1.5 75KM 55kW
Samochód prowadzi się pewnie (jak dla mnie), jednakże na zakrętach lubi się przechylać (pasażerowie suwający się z jednej strony na drugą na tylnej kanapie przy dynamicznej jeździe to norma), mój egzemplarz jeśli chodzi o zawieszenie jest trochę zaniedbany, mimo wszystko gdyby było wspomaganie nie obraziłbym się, wcale a wcale.
~Dzik, e-mail sukjo@poczta.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Hmm... nic mi sie nie psulo jeszcze przez jakies 20 tys km., choc ostatnio pojawily mi sie drobne luzy w ukladzie kierowniczym ale to norma. Zawieszenie sztywne, nic nie stuka na wybojach, ale na zakretach auto ma troche tendencje do zarzucania tylka (moze za szybko w zakrety wchodze:>).
~probokop@poczta.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Bez problemów - wytrzymały na nasze drogi. Zużycia eksploatacyjne. Dobrze trzyma się drogi i słucha kierowcy. Jeśli jeżdzi pod obciążeniem ( pięć osób i bagaże ) najlepiej wzmocnić mu resory, dodając jedno pióro.
~Tony
Sedan 1.5 75KM 55kW
Kiepskie prowadzenie, jednak trwałość elementów zawieszenia całkiem niezła, tym bardziej na naszych dziurach. Przydałby się stabilizator w tylnim zawieszeniu (seryjnie montowany tylko w polonezach kombi, ale do 125p też pasuje)
~bodziot
Sedan 1.5 75KM 55kW
układ kierowniczy precyzyjny niestety bez wspomagania auto posiada wysokie i spręzyste zawieszenie co na naszych dziurach speawia że auto jest komfortowe niestety z tego samego powodu nie nadaje sie do szybkiej jazdy
Dziennik kosztów dla FSO 1500
9,4
~Paweł (www.pll.konin.lm.pl)
Sedan 2.0 112KM 82kW
Mimo wszelkich opini przy sprawnych amorkach można ostro pokonywać zakręty,łatwo się prowadzi w poślizgu i nie sprawia wrażenia ,że przewróci sie na dach (a niestety inne auta dają takie poczucie)