Lista ocen FSO 1500 (295)

2,9
~adrio@czat.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
był i jest. w fatalnym stanie ale zadna maszyna nie przetrwała by takiej jazdy. nic przy nim nie było robione przez ostatnie lata nawet nie wiem ile bo tak długo. jak bu nie to ze tyle pali i jest tak głosny to nie kupował bym innego. jesli ktos ma szanse kupic zadbany!!! egzemplaz z gazem(spalanie) i z 5 biegowa slrzynia (chałas i spalanie) to naprawde polecam. jak bym miał taki to bym nie zmieniał!!! ale ze moj to trup to teraz mam fieste ;)
~probokop@poczta.onet.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
FSO użytkuje dwadzieścia cztery lata w tym sześć był jeżdżony jako taksówka. Remont silnika był robiony po 175 000 km, tylko dlatego że dziennie wypijał litr oleiu bo pracował normalnie. Chyba jest doniezajechania. Z rdzą też sobie poradziłem. Wszystkie profile pozalewałem przepracowanym olejem a płaszczyzny wysmarowałm smarem, do tego nadkola i do dziś mam spokuj. Jest wodoodporny. Elementy niklowane przed zimą smaruje olejem lub cienko...
3,6
~Paweł (www.pll.konin.lm.pl)
Sedan 2.0 112KM 82kW
Dla młodego i hobbysty wystarczająca zabawka do przeróbek przy niskich kosztach ewentualnych zmian.Dla rodziny to tani i w przypadku zadbanego modelu - niezawodny samochód. Mówiąc F125p przychodzi na myśl urządzenie do wożenia cegieł czy ziemniaków do Łodzi na Zjazdową ale to też auto które ma niewątpliwie własny styl i specyficzny klimat którym często fajnie się jeździ podkreślając pewnego rodzaju indywidualność zadbanym lub przerobionym...
3,2
~kulturka@poczta.wp.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Typowy samochód z braku pieniedzy albo z nadmiaru części, koszt użytkowania z instalacją gazową bije na głowę malucha, ogólnie odczuwam brak zaufania do tego samochodu (wszystko się może zdarzyć), trzeba w niego włożyć trochę pracy żeby był cały czas sprawny ale po co jak i tak nie ma przyjemności z jazdy tym autem, fakt że jakieś wgniotki, zarysownia ma się głęboko gdzieś bo na nikim to nie robi wrażenia,
~Bucz
Sedan 1.5 75KM 55kW
Auto jest w mojej rodzinie od nowości i sprawuje się dzielnie, aktualnie zmieniamy samochód, ale będe go wspominał z łezką w oku. Dobry egzemplarz potrafi służyć naprawde wiernie i jest on naprawde tani w eksploatacji (mimo spalania). A naprawić można go przysłowiowym młotkiem i przecinakiem, lub u najbliższego kowala.
3,5
~qwerty
Sedan 1.6 77KM 57kW
Tani wygodny samochod do codziennego przemieszczania sie na malym obszarze. Tani w utrzymaniu ale takze awaryjny.
3,5
~sphinx27@epf.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Samochód oceniam pozytywnie, mimo jego wad. Należy brać poprawkę na lata w których był projektowany i produkowany. Ma to coś co przyciąga do niego, to już drugi mój fiat.
4,1
~Karol
Sedan 1.5 75KM 55kW
Podsumowujac auta te jak na swe czasy były ekskluzywne i przeznaczone dla wyzszych sfer mieszczańskich ,dzis sa to auta nieco zapomniane ,jednak mające swoich zwolenników, kto ma fiacika,dba o niego wie na ile go stać,są top auta trwałe, wygodne i majace swój urok
3,3
~Ernest :)
Sedan 1.5 75KM 55kW
Fajny wózek z jajami. Tani jak barszcz, duży i wygodny, tylny napęd jak ktoś umie, na dodatek bardzo przyjemny silniczek 1300 (choć mocno zajeżdzony mam) - bardzo fajnie leci na wysokich obrotach i bardzo nietypowo gwiżdże... fajna rzecz.
3,3
~TomKS@interia.pl
Sedan 1.5 75KM 55kW
Duży, wygodny, poważny bagażnik. Niestety jakość poszczególnych egzemplarzy jest bardzo nierówna. Trzeba o niego dbać, zwłaszcza z rdzą są duże problemy. Bardzo tani, części też, łatwy do naprawy. Jeździ się dobrze, potrafię wyprzedzać teoretycznie dużo szybsze auta. Tylko pali jak smok. Gdyby je teraz produkowali to pewnie bym kupił. Ma swoje wady, ale w końcu to konstrukcja z lat 60-tych, a mechanika jeszcze starsza.