Lista ocen FSO Polonez Caro 1.6 87KM 64kW 1993-1997 (48) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sulechowska@wp.pl
Caro 1.6 87KM 64kW
Miasto - no cóż, 10-11 litrów, na trasie... UWAGA 6,4 litra/100 km!!! Takie średnie spalanie zostało osiągnięte przy prędkości 80-100 km/h na dystansie 2800 km. Jestem przekonany, że bez redukowania prędkości w kolejnych miejscowościach poldek zejdzie do poniżej 6,0 litrów na setkę. Naprawy sporadyczne i tanie jak barszcz, większość robię we własnym zakresie. Przegląd za 120 zł przechodzi co roku bez problemu. Jeśli nie jeździ po mieście...
~marc525d
Caro 1.6 87KM 64kW
lepiej nie znajdziecie-jako studenta stać mnie na jazdę tym autem. kupiłem go za 800zł od pierwszego właściciela z gazem, zrobiłem 15 tys od sierpnia 2006. wymieniłem za ten czas: olej, filtry, klocki przód, przewody wys. napięcia + świece i kopułkę- profilaktycznie łożysko w kole i tlumnik i ostatnio 4 drążki z przodu. trochę tego jest, ale kosztowało śmieszną kase. ale jestem go pewny na drodze- robie trasy 200-300km i nic sie nie dzieje z...
~mariusz
Caro 1.6 87KM 64kW
Jak jechalem bez LPG, na benzynie to rekord spalania najnizszego byl po autostradzie 6,4 litra z predkoscia 105 km/h, normalnie 7-8 litra, a jak na maksa gaz i 160 km/h w niemczech o spalal nawet 13 litrow. LPG wiecej spala srednio o 2 litry ale i duzo tansze niz benzyna. Ogolnie, malo placisz za utzrymanie auta, lacznie z drobnymi naprawami. Kupujac lepsze auto placisz wiecej za ubezpieczenie, czesci i itd. Do normalnej jazdy.
~wagru
Caro 1.6 87KM 64kW
Zależy od nogi oczywiście. Mój w miescie pali 10-11 litrów przy mieszanej jeździe. W trasie 7 przy jeździe na wyższych biegach. Ceny przglądów i napraw to grosze. Częsci jeśli nie oryginalne to zamienniki. Z Reszta nawet oryginały łatwo dostać-np. ostatnio kupiłem oryginalne obejmy podtrzymujace bak i uszczelkę pod głowicę.
~Łukasz
Caro 1.6 87KM 64kW
Części tanie jak barszcz, nigdy w życiu już nie będę jezdził samochodem o tak niskich cenach podzespołów i z tak łatwym dostepem do nich. Prowadzę dokładne statystyki spalania (Gaz+benzyna): zużycie globalne (5 lat) - 11,33 minimalne 8,5 maksymalne 13,5 (zima plus korki w miescie)
~kaczor_19@tlen.pl
Caro 1.6 87KM 64kW
Nie jest dobrze, nie jest źle. W mieście faktycznie lubi się napić :), ale na dłuższych trasach udało mi się wyciągnąć poniżej 8 l/100km. Trzeba pamiętać, że bądź co bądź jest to stary 8-zaworowy silnik. Ważne że jeździ i raczej się z nim nie zbankrutuje. A zużycie, trzeba pamiętać, zależy też od kierowcy.
~musher
Caro 1.6 87KM 64kW
Chyba nie ma tańszego auta w utrzymaniu w tym przedziale cenowym. Ceny części są tak niskie, że chyba więcej płaciłem za niektóre części do roweru. Co do paliwa to jakbym nie jeździł to spala nie więcej niż 11l(LPG)/100km, na dłuższej trasie można zejść w okolice 9l(LPG)/100km
~Stanisław
Caro 1.6 87KM 64kW
Zużycie niższe niż ludziom którzy nie jeździli sie wydaje.ale jak tak mały silnik moglo by byc mniejsze. Gdy sie o auto dba nie trzeba w nim nic prawie robic, oprocz oczywiscie wymiana olejow, plynow i filtrow. Jesli nie robi sie napraw na bieżaco moze byc gorzej ale czesci sa tanie.
~Darek
Caro 1.6 87KM 64kW
Auta pozbyłem się 2 lata temu i nie pamiętam dokładnie, wiem, że cieszyłem się że ma założony gaz (poza tym na benzynę był obrażony) poza miastem coś koło 8l gazu na 100km w mieście coś koło 12l gazu na 100km
Dziennik kosztów dla FSO Polonez Caro 1.6 87KM 64kW
11,5
~KAMIILCIIOCars
Caro 1.6 87KM 64kW
Silnik pali dużo, ok. 10 l/100km. Zasięg auta przy pełnym zbiorniku nie przekroczy 500 km. Jeśli chodzi o części są ono łatwo dostępne i tanie co wpływa na większy plus tego auta.
FSO Polonez Caro