Lista ocen FSO Polonez Caro 1.6 87KM 64kW 1993-1997 (54) - Silnik

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marc525d
Caro 1.6 87KM 64kW
silnik w stanie bardzo dobrym, ciekawa sprawa jak na takiego polda- zużył mi litr oleju na 12 tys-miedzy wymiana. Jeżdże tylko na gazie i dość mocno obciążam silnik. oby tak dalej. Elastyczność to słaba strona tego auta, trzeba mieszać biegami
~KAMIILCIIOCars
Caro 1.6 87KM 64kW
Silnik nawet na jedno punktowym wtrysku nie grzeszy mocą ani kulturą jazdy. Jest głośny nawet na postoju. Brak elastyczności jednostki, trzeba mieć wielką odwagę by rozpocząć wyprzedzanie z prędkości powyżej 100 km/h.
~WooyecFranklin mffranklin@poczta.fm
Caro 1.6 87KM 64kW
poza tym, że to w ogóle nie przyśpiesza ;-) to poldek zadziwia: -19C i brummmm elegancko jak w roleksie (firmowe pozamarzały, jeden w ogóle nie zagadał, a cała reszta jak otworzyliśmy drzwi to pozostałe z buta od środka buhahahahaha)
~W
Caro 1.6 87KM 64kW
Akurat na ten egzemplarz nie mogę narzekać, bo silnik rwie jak szatan i nieraz potrafi mile zaskoczyć. Kultura pracy- no cóż, silnik nie z tej epoki, więc należy to przemilczeć.
~Sparc
Caro 1.6 87KM 64kW
za czasów młodości 2-gi bieg ok 90 km/h, 3-ci ok. 130 km/h; dosyć głośny powyżej 3000 obr./min; przy obrotach powyżej 3200 obr./min dość żwawy (gdyby miał mniejszą masę)
~mariusz
Caro 1.6 87KM 64kW
Silnik, no jak to w starszych autach, nie ma porownania z najnowszymi. LEcz zadnych problemów nie ma. I mozna szybko pojezdzic i poscigac z autkami z silnikami 1.2
~kotpies@poczta.onet.pl
Caro 1.6 87KM 64kW
Mało elastyczny. Brak mu przyspieszenia, zwłaszcza przy V=80km/h. Ogólnie silnik chodzi cichutko - bzyka. Ogólnie trzeba się do tego silnika i elastyczności przyzwyczaić
~Łukasz
Caro 1.6 87KM 64kW
Jest elastyczny, ale słaby. Pozytywnie zaskoczyła mnie bezawaryjność - non stop chodzi, tylko zmieniam olej i filtry +elektrykę (świece) = 0 usterek.
~wasko
Caro 1.6 87KM 64kW
co tam dużo ukrywać,szybki nie jest, ale często dynamika jazdy zależy od kierowcy,nie raz w trasie dorównywał audi 80(podczas wspólnego wyprzedzania)
Dziennik kosztów dla FSO Polonez Caro 1.6 87KM 64kW
11,5
~marekmarek0@op.pl
Caro 1.6 87KM 64kW
5krotne splanowanie głowicy ,całkowita zmiana charakterystyki pracy silnika ,przy wysokich przeciażeniach chłodnica nie radzi z odprowadzaniem ciepła
FSO Polonez Caro