Lista ocen FSO Polonez Hatchback 1.6 87KM 64kW 1986-1991 (23) - Całokształt

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zgred
Hatchback 1.6 87KM 64kW
Przed zakupem,wszyscy mnie ostrzegali,że zaraz zgnije,że pali jak smok,że to,że tamto..niestety,znajomi się rozczarowali,auto od 8 miesięcy stoi pod chmurką,blacha nadal w idealnym stanie,napraw praktycznie zero,co do spalania,to nie wiem,bo jak wcześniej napisałem,nie liczę ile pali,jestem bardzo zadowolony z tego samochodu...zdaję sobie sprawę że to przeżytek,ale wiem jedno,wolę dać 2000 zł za Poloneza w idealnym stanie i utrzymywać go w...
~bodziot
Hatchback 1.6 87KM 64kW
"autko jest pakowne prowadzi się dobrze nawet w wersji bez wspomagania. Od użytkownika wymaga jednak pewnej ręki (tylny naped i sztywna oś) oraz umiejetnoosci wykonania drobnych napraw i czynności obsługowych niestety model 1800 LE jest konsrtukcja z lat 70 i jego obsługa jest troche bardziej skąplikowana niż tylko lanie paliwa i wymniana rozrzadu i oleju co 10 czy 15 tyś km i klocków ham co 80 tyś. W mojej opini jest to autko dla człowieka...
~Auto to tylko narzędzie
Hatchback 1.6 87KM 64kW
Silnik nie był jeszcze rozbierany, skrzynia biegów - sprzęgło - tarcza sprzęgła nie zmieniana od kupna (z FSO), klocki hamulcowe zmieniane co około 60 000 KM. Spala w granicach 7,7 l/100 km przy prędkości 90 km/godz, maksymalną prędkość osiąga 175 km/godz, parametry nie uległy zmianie od nowego, zwiększyło się tylko zużycie oleju i aktualnie zużywa około 0,25 l/1000km. Przez 12 lat raz tylko z powodu awarji gażnika nie mogłem dojechać nim do...
~TRUCKER
Hatchback 1.6 87KM 64kW
mam mojego Poldka od 9 lat przewoził materiały budowlane ale kiedyś w trakcie jazdy coś strzeliło z tyłu i cały tył uderzył w ziemię wysiadam z auta patrzę a tył leży na ziemi zawieszenie i most pękło na pół to zdzwoniłem do znajomego mechanika i przyjechał po mnie auto daliśmy na lawetę i pojechaliśmy do jego warsztatu naprawa mnie kosztowała 5 tyś. złotych teraz poldzio nic nie wozi chyba ze tylko pracowników na budowę
~mirek "gronholm" ;)
Hatchback 1.6 87KM 64kW
samochód bardzo mocny (prawie 90 km ale w rzeczywistości zachowuje sie jakby miał ze 100 ;D),dość szybki jak na polda (170-180 km/h) jak jade do pracy lub z pracy czy gdzies indziej wyprzedzam wszystkich a inni wcale nie jadą 60 km/h...zdarza sie że wyprzedzam nawet przy ponad 120 km/h
~marcin krakow
Hatchback 1.6 87KM 64kW
ostatnio jechalem na trasie krakow-tarnow ze srednia 140 ludzie sie dziwili,jechalem w kolumnie 4 samochodow oprucz mnie,przede mna jechala corolla a za mna focus przez ok 50 km srednia wyniosla 160 :O chwilami nawet 170 i caly czas na LPG moim poldkiem nei strach jechac 140 w trasie :)
~BodzioT
Hatchback 1.6 87KM 64kW
trzeba pamieać ze to konstrukja z lat 70 wiec odbiega od współczesnych samochodów wymaga wiec odpowedniej obsługi. Jesli bedzie ona wykonywana regularnie autko jest bardzo niezawodne a wysokie i sprezyste zawieszenie jest idealne na nasze drogi
~retro polonez
Hatchback 1.6 87KM 64kW
złom jest wiecej wart niz auto. mimio wszystko daje rade-materiały eksplaatacyjne sie wymnienia i hula auto ma 370000km!!! i daje rade codzień do pracy i zpowrotem. nie polecam amatorom wyścigów bo padnie -tak jak mój pierwszy silnik
~FSO_Polonez
Hatchback 1.6 87KM 64kW
Bardzo interesujący samochód aspirujący do miana zabytkowego, a przede wszystkim Polski. Często kapryśny, ale to jego urok. Bardzo prosty w obsłudze.

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mlody-rajdowiec
Hatchback 1.6 87KM 64kW
wszyscy na autostradzie sie dziwia ze taki stary poldas tak zakur..... i bierze caro i startuje do almer,kadettow i innych
FSO Polonez Hatchback