Lista ocen Honda Accord VIII (200) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Donnie
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Bardzo precyzyjna. Jest dobra kiedy zmienia się biegi powoli. Przy szybszych ruchach drążkiem biegi wchodzą ciężko, łatwo jest nie trafić np przy redukcji na wybrany bieg. Kilka razy mało nie urwałem drążka zmiany.
~rychu
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
trzeba się nauczyć operować skrzynią jak ktoś przez większość czasu jeździł dieslem ,same przełączanie biegów jest dosyć solidne bym napisał z smiałym kliknięciem wchodzą biegi , nie miałem z skrzynią żadnych problemów
~Fus
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Biegi wchodzą sprawnie, nie zacina się. Przede wszystkim bieg wsteczny wchodzi bez problemów co w starszych Hondach nie było regułą. Powyżej 100 tyś koniecznie należy wymienić olej w skrzyni, która wówczas lepiej pracuje.
~MateuszL
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Skrzynia pracuje idealnie. Jest tryb sekwencyjny i myślałem, że często trzeba będzie używać, a tu miła niespodzianka - biegi zmieniają się wtedy kiedy sam bym je zmieniał. Zmiana biegów bardzo płynna i nie wyczuwalna.
~Mike81
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Skrzynia rewelacyjna, możliwość manualnej zmiany biegów w manetkach przy kierownicy, zmienia biegi płynnie, sprawie, że silnika prawie nie słychać. Ocena 4 tylko dlatego, że są jeszcze lepsze automaty od niej:)
~Robert
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Automat pracuje bardzo miękko, zmienia biegi niezauważalnie, ale trochę zbyt długo. Do spokojnej jazdy bardzo dobry, do sportowej już nie. Jak ktoś lubi może zmieniać biegi manetkami przy kierownicy i wtedy kręcić silnik wysoko.
~Hondziarz
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
automat sekwencyjny z lopatkami przy kierownicy, poezja, jak po dwoch tygodniach wsiadlem do innego auta z manualem to zupelnie zapomnialem jak sie zmienia biegi ze sprzeglem, zakochalem sie w lopatkach przy kierownicy...
~Janusz
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Automat, dobrze ze stopniowany przełącza biegi bez szarpnięć i do tego szybko i w dobrych momentach. Dodatkowo łopatki przy kierownicy do zmiany biegów bardzo użyteczne w czasie wyhamowywania z większych prędkości.
~tomasz
Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW
Naprawiana,a raczej wymieniona-padło ułożyskowanie pomimo kontroli oleju - częsty przypadek w tym modelu.Ale tego dowiedziałem sie dopiero w serwisie.Jedna gwiazdka za to że jak działa to dobrze i precyzyjnie.
Dziennik kosztów dla Honda Accord VIII
9,2
11,3
~Wojtek
Kombi 2.4 VTEC 201KM 148kW
Stary automat to plus- świadomy wybór bo juz wcześniej miałem 3 hondy z automatami, spowalniają auto ale sa bardzo trwałe i pracują kulturalnie . Szkoda tylko , że nie jest 6 biegowa z krótszymi przełożeniami