Lista ocen Honda Accord VIII (200) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piotr@strona.pl
Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW
Mam automatyczną skrzynię biegów, poprzednio jeździłem Fordem Mondeo również w automacie i powiem tak wszystkich, którzy nie wiedzą co tracą: Raz automat = zawsze automat. Skrzynia w Hondzie (co prawda nówka), ale chodzi bardzo dobrze, płynnie i prawie niezauważalnie zmienia przekładnie.
~Konrad
Kombi 2.2 DTEC 150KM 110kW
W miarę precyzyjna, wręcz ciasna ale z dużym skokiem lewarka, zmiana biegów nie jest zbyt komfortowa, Jednak największym minusem jest ogólne przełożenie, przy 160 jest 3,2k obrotów, do jazdy na drogach krajowych się nada na autostrady średnio , warto zaaplikować wraz z olejem MoS2
~Koks
Kombi 2.2 DTEC 150KM 110kW
Automatyczna, Dałem doskonale porównując np.Toyotą Avensis, lub Fordem, ma 5 biegów ale naprawdę nie jest źle, nie jest kapryśna zawsze wybiera przełożenia tak jak powinna obecnie żona jeździ Volvo i uważam ,że mimo 6 biegów w Volvo skrzynię w Hondzie oceniam wyżej.
~Jarek
Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW
Dawałem tu komentarz z osiem lat temu i pisałem o pewnych błędach w skrzyni, że potrafiła się zaciąć na jedynce na chwilę, ale w przeciągu ostatnich kilku lat zdarzyło mi się to raz. Poza tym po prostu jest OK. Działa jak ma działać
~pxc
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Skrzynia manualna typowo Hondowska biegi wskakują same. Krótkie drogi drążka. Dobrze zestopniowana można oszczędnie jak i dynamicznie jechać. Trzeba po prostu dobierać biegi tzn. po to skrzynia przecież jest. Drogi prowadzenia precyzyjne i nie zgrzytów itp.
~Marsjusz
Kombi 2.2 DTEC 150KM 110kW
Manualna. Biegi wchodzą sprawnie, 2 lub 3 razy mi zazgrzytał, pewnie zbyt lekko wcisnąłem sprzęgło przy ruszaniu \"z kopyta\". 6 biegów przydaje się, przy prędkości 130-140km/h na 6 biegu mam 3tys obr. wtedy jest cicho i w miarę szybko.
~aliraf@wp.pl
Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW
sprawnie, ale popełniłem błąd że pożałowałem na automat,przyzwyczajenie robi swoje(poprzednio automat), zastanawiam się teraz po co produkuje sie jeszcze manualne skrzynie(nie zwracajcie uwagi na podpowiadacz ekonomicznej zmiany biegów - bzdura
~dj honda
Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW
skrzynia rewelacja leciutko wchodzi kazdy bieg nie ma problemu z ich zmiana, krotkie przelozenia, czytalem testy w ktorych pisano ze nie da sie zmieniac ich dwoma palcami, mi jednak to wychodzi jestem w pelni zadowolony, skrzynia to duzy plus tego auta
~Romek
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Z początku trochę przeszkadzała mi dość daleko od konsoli odsunięta gałka zmiany biegów która w połączeniu z dość blisko przysuniętym i wysoko ustawionym fotelem (mam 168cm wzrostu) utrudniła wrzucanie 6-tki. Przyzwyczaiłem się i nie stanowi to już problemu.
~gugu
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Dla mnie idealnie pasuje. Przy moim wzroście (194cm) znalazłem idealną pozycję za kierownicą, a umiejscowienie dźwigni zmiany biegów było chyba projektowane z myślą o mnie :). Świetna ergonomia, precyzyjne zmiany biegów i odpowiedni skok drążka.