Lista ocen Honda Accord VIII (200) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW
Przyjemne krótkie przełożenia, dobrze wyprofilowany drążek. Czasem wydaje mi się, że jedynka nieco haczy, ale za krótko jeszcze by definitywnie powiedzieć. 6 bieg można wkładać od 60km/h i auto spokojnie pojedzie dalej. Duże prędkości na pojedynczych biegach np. na 2 do 100km/h, ale pewnie z tego tytułu cierpi moment obrotowy. Zmianę biegów ułatwia miły podłokietnik.
~AntoniPsaGoni
Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW
Rewelacja. Naprawdę da się żyć a jazda daje radość. W mieście na 6 wrzucam już przy 50-60 km/h i tak zostaje a na trasie przy 200 km/h redukcja na 5 i jeszcze da się pociągnąć przy wyprzedzaniu... (uwaga dla czytających: mieszkam w Szczecinie a opisuję jazdę po niemieckich autostradach do Hamburga i Monachium a nie po naszych drogach z ograniczeniem na 90 km/h)
~pantomek1977
Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW
Skrzynia biegów mimo że jest tradycyjnym automatem , sprawuje się bardzo dobrze. Automat jest 5-cio biegowy, więc przełożenia są nieco dłuższe, i dynamika na tym ucierpiała. (dla mnie to nie problem, bo auto nie jest mułowate)) Zmiana biegów niewyczuwalna dla pasażerów , łopatki w kierownicy dają pełną swobodę. Jestem zadowolony, doskonały komfort podróżowania
~Tomek
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Drążek ma bardzo krótkie skoki, biegu wchodzą mechanicznie, biegi są tak zestrojone, że na 2-ce można jechać od zera do ponad 100km/h, na 3-ce od 20 do ponad 140km/h - zupełnie inaczej niż w SUPER TURBO silnikach 1,0 gdzie na jeden bieg z dobrą dynamiką przypada 30-40km/h i trzeba zmieniać, bo wskazówka obrotomierza już na czerwonym polu
~SIARA_5
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Jak dla mnie za duzo biegow :) zdecydowanie nie ma co patrzec na komputerowe podpowiedzi o zmianie biegow. Mozna spoko krecic do 6,000 i spalanie tez az tak nie wzrosnie :) To co auto podpowiada to 1,800 obrotow i zmiana ale wtedy jak dodamy gazu na 5 biegu to reakcja dosc mozolna. Skrzynia bardziej pod autostrade i nastawona na oszczednych ;)
~oti374@poczta.fm
Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW
Tu zdarzyło mi się coś dziwnego, czego nie miałem niegdy ani w polonezie ani w dużym fiacie, nie mówiąc o innych samochodach. Dwa razy mi się zablokował drążek, ani w lewo a nie w prawo, trzeba było szarpac by się przesunął. Trochę się zdziwiłem i zaniepokoiłem taką sytuacją, ale mam za tydzień przegląd roczny niech zobaczą tę usterkę
~pantografik@op.pl
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
AUTOMAT 5-cio biegowy . Zmienia przełożenia bardzo szybko i płynnie. Dobry kick-down , przy wyprzedzaniu z prędkości 80-90 potrafi zredukować do \"dwójki\". Mimo, że to \"klasyczny\" automat, to widać, że konstrukcja nowoczesna i dopracowana. Na duży plus należy zaliczyć możliwość zmiany biegów łopatkami także w trybie w pełni automatycznym.
~Paweł
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Biegi wrzuca sie dobrze ale jest małe ale. Przy moim wzroście - 175 cm, i ustawieniu fotela, tak jak lubię - pionowe oparcie, bardzo niewygodnie wrzuca się 6-sty bieg z dwóch powodów. Lewarek jest przesuniety za bardzo do tyłu, po drugie fotele są tak wyprofilowane, że boczne trzymanie oparć dodatkowo przeszkadza. Ale to może przypadłośc w moim przypadku.
~Radosław
Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW
Krótki lewarek, krótkie skoki, precyzyjna zmiana biegów. Najlepsza manualna skrzynia biegów jaką miałem okazję używać, chyba lepszej się nie znajdzie. Umożliwia bardzo szybką zmianę biegów. Przełożenia dosyć długie, na 2 biegu do 100km/h, na 3 do 145 km/h, ale dzięki temu łatwiej się wyprzedza, nie trzeba często zmieniać biegu.
Dziennik kosztów dla Honda Accord VIII
9,2
11,3
~krzysiek
Sedan 2.4 VTEC 201KM 148kW
miałem wiele aut,ale żaden nie miał tak precyzyjnej skrzyni,na poczatku lekko buczała przy 50-60km.naIV,. po zastosowaniu ceramizera jest ok.Pan seba i pomysł z poprzednich ocen, hondą akord nigdy nie jechali,i najprawdopodobniej sa pracownikami vw.-każdy wie że vw to lipna marka.nawet niemcy zdecydowanie woląś japońce.