Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting

##Matys##, 7 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2016
Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Autko jest u mnie od czerwca 2016, ale z ręką na sercu nie żałuję kupna. Wcześniej rozważałem pomiędzy Civic a Focusem, a o kupnie przesądziła funkcjonalność no i sprawdzona, niewysilona jednostka napędowa. Mimo drobnych niedociągnięć samochód naprawdę godny polecenia. W obecnej chwili jeżdżę Seatem Leon FR 1.4TSI (auto zastępcze)-w civic myjnia automatyczna wyrwała mi tylny spojler także UNIKAJCIE TAKICH MYJNI-i jak dla mnie ergonomia, jakość materiałów wewnątrz, funkcjonalność w środku, skrzynia biegów, układ jezdny, silnik na plus w Hondzie!
No właśnie. Wolnossące 1.8. W porównaniu z turbiną to dwa inne światy. Po przesiadce z turbinowego diesla trzeba ten silnik poznać. Powyżej 4000 obrotów samochód naprawdę fajnie ciągnie (na 2-ce 100km/h, na 3-ce 150 km/h), ale da się również pojechać na 6-ce od 50 km/h do Vmax. Na postoju silnika nie słychać.
Jak dla mnie bardzo dobra. Krótki lewarek, krótkie przełożenia. Biegi wchodzą pewnie.
Nic do zrzucenia. Dużo lepiej niż w Leonie. Mimo tylnej belki prowadzi się bardzo pewnie i dość dobrze tłumi wszelkie nierówności.
Z tyłu mogłoby być lepiej ale jest kamera :) Z przodu i na boki OK
Bagażnik chyba największy w tej klasie. Po złożeniu siedzeń płaska podłoga (w przeciwieństwie do Leona). No i najważniejsze MAGIC SEATS! Bez problemu wejdzie rower!
Wszystko OK. W lato tylko moment i chłodno. W zimie dość szybko ogrzane. Jedyny mankament to nie można zamknąć środkowych nawiewów choć klima w trybie AUTO raczej z nich nie "korzysta"
Dla kierowcy i pasażera super. W tyle mniej ale wiadomo że nie jest to limuzyna. Przestrzeń na nogi w tyle znikoma ale to kosztem dużego bagażnika (dla mnie na plus )
Na postoju i przy spokojnej jeździe cichutko. Przy wyższych obrotach silnik wyraźnie słychać choć nie jest to specjalnie uciążliwe.
Jak na razie tylko paliwo. Pierwszy przegląd A+B wyniesie około 800 zł.
Dla mnie rewelacja. Płaciłem 73000 a są podgrzewane siedzenia, kamera cofania, czujnik zmierzchu, deszczu, climatronic, elektr. składane lusterka także w porównaniu z konkurencją nie jest źle. Spasowanie wnętrza i jakość materiałów na ogromny plus. No i pamiętajmy-Honda to Honda.
Jak na razie brak.
Urwany spojler (ale to wina szczotek na myjni). Był solidny mróz, chciałem wymyć auto z soli i brudu i niestety...ale to nauczka na przyszłość. NIGDY nie korzystajcie z tych myjni tym bardziej że ubezpieczyciel myjni nie widzi w tym swojej winy!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 142KM 104kW [l/100km]

6,8