Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting

Malrok600, 3 lata temu
Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2015
Okres użytkowania: 5 lat
Honda Civic IX Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : super i nic sie nie dzieje, malo pali. Czasami musze dolać oleju ale to może jakieś 0,5 l na 10 000 km.
Zawieszenie : jest super ale jest twarde. Osobiście nie lubię ale zmiana opon rozwiązała problem
Inne : wygląd!
Karoseria : rysuje się od patrzenia, żona podrapała karoserie torebką, paznokciami, poobijany z kazdej strony od innych aut i kamyczkow z dróg, maaasakra.
Zawieszenie
Długo się zastanawiałem, rozważałem chyba wszystko. Zależało mi na aucie, który przez całą eksploatację nie będzie musiał poza serwisem okresowym odwiedzać serwisu i tak jest... kupujac nowe auto dostalem fajna cene i dodatki. Jedyne co mnie denerwuje to spadek przyspieszenia przy każdej dodatkowej osobie na pokładzie. Śmieje się przez łzy że osoba to -10 km. Hałas, mega mnie denerwuje w trasie i podróż z Wawy do 3City jest po prostu mega męcząca. Spalanie super, awaryjnosc super - w zasadzie jest jej brak :) auto nigdy nie zawiodlo i prawie nie traci na wartosci. Wybierając pomiędzy wstępami do klasy premium, czy dobrymi kompaktami na dzień dzisiejszy auto jest najwiecej warte na rynku.
brakuje mu momentu obrotowego
bez uwag, chociaz civic X ma lepszą
rysuje sie od patrzenia, Żona skórzaną torebką potrafi go zarysowac...
ludzie narzekają ale jak się robi gimnastykę wewnętrz to można się przyzwyczaić ;) kamera bardzo pomaga
do dnia dzisiejszego nie moge się przyzwyczaić a mam go 5 lat. Jak żona po dłuższym czasie wsiada to nie może się połapać w ustawieniach komputera, nawiewie etc
po 1) nie można zamknąć środkowych nawiewów po 2) dmucha jak przez słomkę
proponuję nie zabierać dzieci ani żony to jest lepiej ;) a na poważnie jest dobrze ale nie rewelacyjnie, dobierając foteliki dla dzieci trzeba zobaczyć czy nie zabierają za dużo miejsca. Ja jako kierowca nie narzekam, z tyłu jest gorzej...
no tu jest źle, przez lata uważałem, że może za długo oczekuje ale nawet na autocentrum w rankingu kompaktów jest na końcu...
jest super a do tego teraz honda wprowadzila pakiety serwisowe
Po 5 latach prawie nie stracił na wartości, więc stosunek jakości do ceny wychodzi super.
czepiając się wymieniałem jakieś pierdoły na gwarancji. Teraz wiatraczek w środku hałasuje i Honda twierdzi, że to normalne jak mi się nie podoba to mogę zregenerowac.
Nigdy nic się nie zadziało.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 142KM 104kW [l/100km]

7,4