Lista ocen Honda Civic IX (120) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 161 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dżenkins
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Od nowości występuje wciąż niezdiagnozowany problem z jakimś dziwnym przewiewem pomiędzy drzwiami pasażera a kokpitem, na który skarżą się pasażerowie (ciągły nawiew na prawe kolano). Awarie skrzyni biegów (x4), co skutkowało unieruchomieniem auta na ponad dwa miesiące. Jak się okazało Honda nie posiada na magazynie części zamiennych. Wydaje mi się, że w europejskich markach nie do pomyślenia taka sytuacja (pomimo, że ta Honda jest prawie...
~dyfly
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Honda prowadzi we wszystko rankingach niezawodności i ja to potwierdzam. W innych hondach w rodzinie poza standardowymi wymianami eksploatacyjnymi (filtry, klocki, żarówki itd.) też nic się nie dzieje. To był jeden z podstawowych czynników, którym się kierowałem przy zakupie tego auta. Chcesz spać spokojnie, kup hondę.
~lelek13
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Nic z tych rzeczy. Choć dziwnym by było jeśli po tak niskim przebiegu coś miało się stać... Ogólnie mam nadzieję że będzie to bezawaryjne auto po doświadczeniach użytkowania przez 7 lat na spółkę z rodziną Civica sedana VIII generacji w którym kompletnie nic poza małymi skrzypieniami wnętrza się nie dzieje.
~##Matys##
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Urwany spojler (ale to wina szczotek na myjni). Był solidny mróz, chciałem wymyć auto z soli i brudu i niestety...ale to nauczka na przyszłość. NIGDY nie korzystajcie z tych myjni tym bardziej że ubezpieczyciel myjni nie widzi w tym swojej winy!
~ziepaw
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jest to moja trzecia Honda Civic. Posiadałem generację VII, VIII i teraz IX. Każde auto było w moich rękach po 3 lata. Jedyna poważna awaria jaka wystąpiła dotyczyła łożysk w skrzyni biegów Civic'a 7 generacji. Był to powszechnie znany problem.
~Krokiew
Tourer Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Puki co puk puk puk... w niemalowane to jeszcze się nic takiego poważnego nie stało. Podobno lakier należy do miękkich. Mam biały lakier, możenie będzie widać. Ale mam zamiar dodatkowo zakonserwować go powłoka ceramiczną lub kwarcową.
~Grzegorz
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Wymiana wadliwej pomy sprzęgła - ponoć to rzadkość w tej generacji, ale na mnie trafiło, wymiana akumulatora - ponoć wada fabryczna aku. Wymiana modułu Start - Stop. Ogólnie jak na Hondę i mały przebieg nie za dobrze...
~Tom Ek
Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Jak to HONDY brak usterek. Chociaż słyszałem że niektóre wersje tego silnika biorą olej i jest problem z pierścieniami jak w VW TSI i TFSI. Mój nie bierze więc stąd taka opinia. Całościowo nie mam problemów.
~Jurek225
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Wadliwe zaciski hamulca ręcznego o których nie wiedziałem ze nie działały poprawnie.Brawo dla ASO.Zostaly wymienione po gwarancji na koszt Hondy!.Mily gest po stronie Hondy.Daje Max pkt
Dziennik kosztów dla Honda Civic IX
6,1
7,6
8,9
~lelek13
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Brak. Poprzednia generacjia zupełnie bezawaryjna, więc mam nadzieję że ta również nie zawiedzie, tym bardziej że wydaje się być bardzo dopracowana pod każdym względem.