Lista ocen Honda Civic IX (231) - Całokształt

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sixxn
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Po przejechaniu 45 000 km w 13 miesięcy śmiało powiem - kupiłbym jeszcze raz. Samochód jest niezawodny, dynamiczny, pojemny. Używam go w skali: 80/20 odpowiednio trasa/miasto, spalanie w granicach 8-9 litrów, jestem raczej dynamicznym kierowcą. Samochód w trasie przy 110 km/h spala 6 litrów, przy 130 spali 7,3 a przy 160 spali 9. W mieście spali 9-10 l. Osiągi i przełożenia, 1 i 2 do 100km/h, 3, 4 i 5 do 195km/h, 6 powyżej 195 km/h. Max ok 220...
~Ukiel
Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Auto niby dobre, byłem bardzo pozytywnie nastawiony na starcie, ale silnik psuje wszystko. Jazda jest frustrująca przez beznadziejne osiągi nie pozwalające komfortowo podróżować w trasie, co z tego że autko wygląda sportowo, jak nie dogoni nawet Skody lub Lanosa. Auto miałem jako tymczasowe na kilka tygodni przed docelowym leasingowym focusem tdci 95km. Focus mimo że niby słabszy, to zupełnie inna bajka jeśli chodzi o osiągi i komfort...
~myram
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
W porównaniu z moją poprzednią Hondą i widząc różnice można dostrzec niejszą dbałość o detale, których nie widać gołym okiem. Najbardziej poirytowało mnie brak zestawu naprawczego w nowym samochodzie. W poprzedniej Hani był. Kierownica również była poprzednio obciągnięta skórą naturalną, teraz mam co do tego wątpliwości. Tak poza tym samochód jest po prostu piękny (przynajmniej dla mnie). Ma podstawową zaletę, daje radość z jazdy wolnossącym...
~karol
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Dobry, uniwersalny samochód codziennego użytku, wygodny, zwinny i nie za duży. Raczej do dojeżdżania do pracy niż dalekich podróży. 4 osoby mieszczą się wygodnie, ale jak mają nie więcej niż 185 cm wzrostu. Miło się nim jeździ, nie traci z biegiem czasu a raczej zyskuje. Przeznaczony dla kierowców spokojnych, raczej mężczyzn z niedużymi rodzinami. Dokładny odpowiednik Golfa, ale bardziej do praktycznego jeżdżenia niż ścigania się po autostradzie.
~Łuki
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jestem bardzo zadowolony. Przejechałem swoim Civic 55000km i nic się do tej pory nie działo. Byłem dwukrotnie w Chorwacji, raz w Czarnogórze, siedmiokrotnie na Węgrzech, kilkukrotnie w Niemczech oraz raz we Włoszech i w trasie sprawdza się znakomicie. Szczególnie jazda po niemieckich autostradach z prędkością 170-180 km/h daję dużo frajdy. Osoby, które narzekają to chyba nigdy nie pokonywały dużych tras z stąd nie znają potencjału Hondy.
~Rob
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Honda całkowicie bezawaryjna i niezawodna. Przez 165000 poza regulacja zaworów co 50 000km oraz typowo eksploatacyjnymi rzeczami nic się nie popsuło. Auto jedzie bardzo fajnie. Skrzynia biegów ma krótkie przełożenia. Mogła by być bardziej miękka na polskie drogi, ale tragedii nie ma, jest nieco bardziej twarda od poprzedniczki tzw. ufo. Aczkolwiek jest bardzo wytrzymałe przez 165000km nie był wymieniony nawet żaden łacznik.
~ss
Hatchback 5d Facelifting 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Samochód został dobrze skonstruowany przed względem kierowcy, daje mu świetne wrażenie "wyczucia" wszystkich mechanizmów i poczucia kontroli nad samochodem. To dopiero początki, jednak jestem z dnia na dzień coraz to bardziej zadowolony z użytkowania Hondy. Dynamika rośnie z biegiem kilometrów, czuć też wyraźnie jak przez pierwsze tysiące km wszystko się układa i stabilizuje (skrzynia, sprzęgło, oddawanie mocy).
~lelek13
Tourer 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Po niecałym roku użytkowania weryfikuję opinię wystawioną niedługo po nabyciu tego auta. Mimo niewielkiego rocznego przebiegu na jaw wyszły chyba już wszystkie wady i zalety samochodu (oprócz opinii o usterkowości i kosztach serwisu gdyż to zbyt krótki czas na takie podsumowanie). Ogólnie z Hondy jestem bardzo zadowolony, jednak do stopnia ocen poszczególnych parametrów auta podejdę tym razem bardzo krytycznie.
~Kast
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Jest to kolejna moja opinia, po prawie 2 latach użytkowania od nowości. Po 40tys km auto nie miało (odpukać) żadnej usterki, silnik bez dolewki od przeglądu do przeglądu, nie rzadko wkręcam go na wysokie obroty, więc dziwią mnie opinie innych, że bierze olej. Co do lakieru to potwierdzam,b. łatwo go zarysować, a to od kamyczka, a to ktoś drzwi obije(brak listew ochronnych na drzwiach). Ogólnie jednak jestem bardzo zadowolony.
~Dadada
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Wyraźny postęp w stosunku do poprzednika, czuć kawał roboty. Cichy, dynamiczny, oszczędny, bardzo przestronny, pojemny bagażnik. Dobre zawieszenie. Wszystko bardzo wysokiej jakości. Wart swojej ceny, bo konkurencja pozornie tańsza, po doposażeniu do poziomu Civica jest porównywalna. Argumenty, że nie ma diesla w ofercie są śmieszne - spalanie jest bardzo małe a komfort podróży, szczególnie w mieście, nieporównywalny.