Lista ocen Honda Civic VI Sedan (98) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 100 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sir_lancelot@op.pl
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Ogólnie bez zastrzeżeń. Zdarza się, że w deszczowe dni parują szyby, ale wystarczy lekko uchylić okno lub włączyć klimę i problem znika jak ręką odjął. Dmuchawa efektywna i w miarę cicha, chyba że obroty ustawimy ma maksimum ;). Klimatyzacja bardzo pomaga w upalne dni, aczkolwiek na pewno są klimy bardziej wydajne. Nie można jednak narzekać.
~Gizmo
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Latem oczywiscie upal jak sie nie ma klimy, a zima bardzo szybko sie nagrzewa. Niestety podczas deszczu paruja mocno szyby, szczegolnie tylne, wentylacja radzi sobie z przednimi nienajgorzej, ale zdarzyl mi sie raz moment podczas oberwania chmury, kiedy nawet 4 bieg wentylatorow ledwo sie wyrabial przy przedniej szybie.
~tufka
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
2 cieple osoby po grze na hali i klima sobie ledwo radzi (klima napelniona). no ale latem lux. wentylator od nagrzewnicy dal ciala. koszt 80 zl . wymiana we wlasnym zakresie-posiadam ksiazke w pdf: sam naprawiam. fajna sprawa dla laikow.
~tosst
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Bez wlaczonej klimatyzacji szyby odparowuja strasznie dlugo. Ja na szczescie klime mam wiec po 5 sekundach nie ma centymetra pary na szybach w deszczowe dni. Nie wiem jak w zimie bo mam moja Hanię od 4 miesiecy :) Ale jestem dobrej mysli.
~Rafaello
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
To jest chyba najsłabszy punkt mojej Hani. Klimatyzacja bardzo głośno buczy, słabo chłodzi. A przy przełączeniu na obieg wewnętrzny hałas to po prostu masakra. Wolę otworzyć szyberdach niż jeździć w takim hałasie.
~bialobrzegi13@wp.pl
Sedan 1.6 115KM 85kW
Powiem tak, nigdy nie zmarzłem i nigdy się nie zgrzałem (mam klimatyzację). Od 11 lat (tyle mam te auto) klima chodzi doskonale. Jedynie jak jest duzo ludzi w samochodzie to nie wiem czemu ale mozna się zgrzac.
~michelo
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Jak dla mnie doskonała wentylacja i ogrzewanie! Zimą bardzo szybko się nagrzewa i zaraz jest juz cieplo w stopy co czesto było problemem w innych autach. A letem bardzo wydajna klimatyzacja.
~dawidson_12@wp.pl
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Co prawda jeszcze nie ma sezonu zeby grzac, ani tez zeby chlodzic, ale wszystko trzeba przetestowac. Chyba nikogo nie zdziwi jak napisze tu, ze wszystko dziala bez zarzutu w tej kwestii ;)?
~Marco di Falco
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Smród z klimy - debile umieścili filtr (potwornie drogi, nawiasem mówiąc)PRZED parownikiem; kompletny bezsens. No i podczas deszczowej pogody szyby parują - trzeba włączać klimę - ale to chyba normalne.
~Marcin
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Grzeje w zimie rewelacyjnie, nie pa problemu nawet przy -30, z kolei klima słaba, lecz wydaje mi się, że jest to nawet nie problem klimy tylko żadnej izolacji samochodu.
Honda Civic VI Sedan