Lista ocen Honda Civic VII Hatchback (322) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 192 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piter22g
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Tutaj jest super. Spalanie koło 5, usterek przez 2 lata i 30 tyś km nie było. Lubie mieć auto gotowe na wszystko, więc jak tylko coś zobaczę to robię. W praktyce gumy zawieszenia, klocki, rozrząd. Nie są jakoś specjalnie drogie, a autko się cieszy.
~Arczi
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Auto rewelacja. Jeżdżę nim czwarty rok. Robię średnio 15tyś km rocznie. Średnie spalanie to 5.2-5.5/100km. Jedyne co do tej pory zrobiłem to wymiana rozrządu, wymiana tarcz i klocków na tyle oraz przednia szyba. Polecam, bezawaryjny samochód :)
~jac
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Z napraw robiłem tylko rozrząd koszt około 600 - 700 zł. Średnie spalanie ON 4,8 - 5,4 trasa/miasto 80/20 %. Jak wspomniałem wyżej, odpada naprawa dwumasy i DPF-a bo w tym aucie tego nie ma. Wtryski bosch stosunkowo tanie w zakupie i regeneracji.
~Marcin B.
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Spalanie na bardzo przyzwoitym poziomie. Najczęściej jeżdżę w dwie osoby bez nadmiernego obciążenia i silnik w miarę daje rade. Szaleć nie ma czym, ale za to na stację nie trzeba zjeżdżać zbyt często. Zgrabne autko do poruszanie się w mieście jak i poza nim.
~Piotr
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Mimo dużych gabarytów samochód mało pali średnio ok. 7 litrów. Chyba że jeździmy po autostradach wtedy ten silnik jest do niczego. przy 130 pali ok 10 l więc podsumowując do miasta i krótkie trasy OK do długich tras autostradowych zdecydowanie NIE
~Piotr24
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Co do spalania paliwa to nei znam auta tych gabarytów, żeby było lepiej (oczywiście jeżeli myślimy o bęzyniaku). Na trasie z włączoną klimą poniżej 6, mimo przejazdu przez Toruń Gniezno i Poznań. W mieście 8. Ceny przeglądów troche za wysokie.
~dr inż.
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
tu też średnio, po mieście około 10l na sto :o w trasie mniej chociaż na autostradzie przy jeździe 120-140 też dużo: 7,5, fakt że silnik skłania do ciśnięcia, a przy wysokich obrotach to nie dziwota; przy jeździe "dziadkowej" (do 3500 obrotów) w mieście 7,5.
~Michał
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Ceny części zamiennych nie są tanie a niektórych elementów jak na przykład reflektory które są z plastiku i lubią matowieć nie da się kupić nowych i oryginalnych, nawet jeżeli gdziekolwiek takie istnieją ceny są nierealne.
~Jądry
Hatchback 2.0 16V Type R 200KM 147kW
Spalanie. Ubytki oleju. Dwa największe minusy jeżeli chodzi o koszty. Często nie znajdziesz odpowiedniej części w hurtowni i pozostaje ASO które ceny ma ogromne. Ale bywa że kupisz używane od miłego Pana spod Zamościa :)
Dziennik kosztów dla Honda Civic VII Hatchback
6,1
9,1
8,9
~darek
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Spalanie rewelacja, cena serwisu nieco gorzej. U mnie po przejechaniu 10tys km średnie spalanie 6,2 l/100km. Na trasie ostatnio spalił mi 4,8 l - póki co rekord. 50%miasto/50%trasa(100-120km/h) - 6,6 l miasto - 7-7,7 l
Honda Civic VII Hatchback