Lista ocen Honda Civic VII (38) - Karoseria

Na liście zabraknie 670 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~walassios
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Miękki lakier, podwozie potrafi rdzewieć. Pojedyńcze egzemplarze na rynku nigdy nie są idealne. Ja kupiłem prawie perfekta - samochód 19 letni a blacha bez większych problemów. Podłoga też. Ale to co kupiłem to diagnosta podziwiał że takiego farta miałem. Natomiast widziałem kilka innych i było znacznie gorzej. Także słaby lakier i rdzawka potrafi ugryźć. To że nie ma teraz tego u mnie to nie oznacza że każdy sprzedawany taki jest. I tak wiem...
~Bartas
Hatchback 2.0 16V Type R 200KM 147kW
Odniosę się do mojego egzemplarza, o którego mega dbano przez te 16 lat. Nie było żadnych napraw blacharskich i nie ma nigdzie śladu rdzy na nadwoziu. Jedynie nalot na podwoziu, który jest łatwy do usunięcia i zabezpieczenia. Zastrzeżenia budzą miejsca typu tylna belka (rdza ją bierze w tych modelach) i gdzieniegdzie śruby/mocowania pod maską. Są to jednak rzeczy łatwe do wymiany/zabezpieczenia. Auto dla pasjonata, który raczej powinien o to...
~Daniel
Coupe 1.7 i 125KM 92kW
Honda vii coupe produkowana była w USA również wersja europejska. Moja bezwypadkowy, na podwoziu, nadkolech, zero korozji. Drzwi też się trzymają i na chwilę obecną nic nie widać. Tylko maska przednia od strony szyby od spodu wymagała oczyszczenia i zamalowania. Od dwóch lat jest ok. Auto ma już 17 lat i nie mam żadnych odprysków nigdzie!!! Stara rozpuszczalnikowe szkoła lakierowania, nie co teraz.
~TB
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
W wersji 3d z pakietem dokładek TypeR i na felgach 17" auto prezentuje się bardzo fajnie. Widać, że nie jest najnowsze, ale może się podobać. Od strony korozji jest tutaj naprawdę dobrze, jedyne co cierpi to podłoga. Nadkola i progi nie łapią rudej jak to w Hondach bywa. lakier miękki, łapie rysy bardzo łatwo. brakuje chlapaczy przód/tył i często dół jest mocno ubrudzony.
~mikolaj64
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Jak na samochód ze wschodu standard, podwozie musiało przejść gruntowną konserwację bo było sporo nalotów rdzy. Z karoserii to przeżarte są tylne ranty nadkoli - zupełnie nie rozumiem dlaczego producenci nie zastosowali tu rozwiązania z przedniej osi... Metal ozdobny na klapie bagażnika ma też delikatny, rudy nalot ale jest to póki co do odratowania.
~Voty
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
W zasadzie to malutki bąbelek rdzy na nadkolu i to by było na tyle. Blacha cieniutka ale nie gnije jak te satelity Duży postęp w porównaniu do ,,szóstki'' Nie ma do czego się przyczepić za bardzo Trochę mi zaczęła rdzewieć klapka od baku ale to przez to że się nie chciała otwierać i musiałem ją ,,wantować'' kluczykiem
~Michał
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Owszem, korozja lubi się pojawić (uwielbia pojawiać się na tylnych nadkolach tam gdzie jest ten tak zwany sierp) jednak mój egzemplarz o dziwo po 21 latach wciąż ma całą podłogę oraz progi. Generalnie jakość blach oraz fabrycznego zabezpieczenia mogę określić w myśl ludowego porzekadła jak dbasz tak masz.
~BigMajk
Coupe 1.7 i 120KM 88kW
Po problemach z karoserią w poprzednich generacjach Civiców tutaj postarano się zabezpieczenie antykorozyjne. Moje autko nie posiada nawet kropki rdzy. Choć są opinie, że modele na rynek USA miały znacznie lepiej zabezpieczony lakier niż modele na EU. Czy to prawda, do końca nie wiem.
~szper
Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW
Wszystko super. Trzeba jednak zainwestowć w zabezpieczenie antykorozyjne. Trzy lata temu(auto miało 11 lat), pojawiła się rdza na podwoziu( nadzwozie ok do dzisiaj-2018r). Auto oczyszczone i zabezpieczone w profesjonalnym zakładzie(koszt około 1000zł) i po kłopocie na dłogie lata.
~arus1919
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
W mojej wersji sport bardzo podoba mi się stylistyka karoserii. Auto ma już 13 lat, a na karoserii nie widać śladów rdzy. Dbając o blachę samochodu można legendy o rdzewiejących w zastraszającym tempie hondach, włożyć między bajki.