Lista ocen Honda Civic VIII Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW 2006-2010 (40) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~akdark
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Wersja EXE ma automatyczną klim. Jest świetna, sama kieruje nawiewy i ustala czy grzać, czy chłodzić. Po włączeniu można o niej zapomnieć (jeszcze jej nie wyłączałem od kupna). Tylko steruje się temperaturą w obydwu strefach. Nic się nie paruje. Dodatkowo jest specjalny nawiew na szybę przednią, który usuwa zaparowanie, np. poranną rosę albo parę wodną.Odbywa się to raczej szybko.Tylna szyba dosyć wolno się grzeje (wolniej niż w Oplu, którym...
~marcin265@yahoo.com
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Klimatronic działa bez rzutów, od 16 do 28 st plus low/hi. Problemem jest jak chcemy wyłączyć klimę. Nie ma czegoś takiego jak w innych samochodach jak ustawienie temperatury w skali czerwony- niebieski. Trzeba wybrać konkretną temperaturę, która oczywiście przez to że nie ma włączonej klimy jest przekłamywana. Ogrzewanie ok. Wentylacja przedniej szyby - ok. Lusterka - ok, siedzenia - dwa tryby, bardzo szybko działają
~Mares
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Wentylacja na 4 dość dobrze odparowuje szyby, nie ma z tym żadnego problemu, jak złapie temp. to w środku jest to co ma być. W zimie nagrzanie auta stanowi potężne wyzwanie, przez pierwsze kilka km w aucie jest bardzo zimno i nic tego nie zmieni!!! Możecie krzyczeć, płakać z zimna albo ubrać kożuch, rękawiczki i czapkę i długooo czekać!!! Klima w cieple dni pracuję OK, żadnych problemów, szybko i chłodno.
~bobiqh
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Ogólnie oceniam jako dobry aczkolwiek jest bardzo duży przeskok na klimie temperaturowy między temperaturą 28stC a opcją HI czyli zaledwie oczko wyżej nie czuć jednak wielkiego przeskoku między temp. np. 23 a 27stC!!!! To samo tyczy się temp z dolnej granicy między LO a 16 st C!!! Poza tym ok - świetny nadmuch na szyby więc nie ma mowy o mocno parujących szybach!!!
~KonanekAD
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Auto nagrzewa się szybko, może nie tak szybko jak francuskie auta ale jest naprawdę dobrze. Częstym problemem jest psujący się wentylator nawiewu, który można kupić za około 250zl i wymienić samemu. To tylko kilka śrub a warto. Fakt że przy wymianie będziecie musieli się niezle nagimnastykować i czeka Was walka z jedną śrubą ale warto :
~Andrzej
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Klimatyzacja działa dobrze jednak jak zostałem poinformowany w serwisie (i się to potwierdziło), czasem bywa nie szczelne. Leon miał o wiele lepszą klimę a także grzanie jednak to może być spowodowane silnikiem diesla zamiast benzyniaka. Aby zaczęło w środku dobrze grzać potrzeba 2-3 kilometrów. Jak już się rozgrzeje to naprawdę daje rade.
~kliczek
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Ogrzewanie ma chyba wspomaganie grzałką elektryczną, bo działa naprawę dobrze. Chłodzenie klimy latem także jest skuteczne. Szyby szybko odparowują. Minusem jest brak podgrzewania dolnej części tylnej szyby pod spoilerem - bo ta część nie jest ze szkła. Ale można to przeżyć.
~JaroPZN
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Jest ok. I chyba tyle. W mroźne dni po włączeniu nawiewu na szybę po kilku minutach leci letnie powietrze. Mam zawsze na auto i 22 stopnie i w sumie w zimę grzeje przyzwoicie a latem dobrze schładza.
~Zaran
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Tutaj tez nie ma co narzekać jak sie tylko pilnuje czyszczenia klimy i czynnika chłodzącego. W lecie chłodno a w zimie cieplutko. Ja mam założone ogrzewanie postojowe Vebostro więc zima mi nie straszna.
~Michał M
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Po 17 latach widać że działa wolniej niż w nowych autach.Natomiast klimatyzacja jest jak z kosmosu.Kupilem ja 11 lat temu i nie musiałem dobijać klimy mimo używania w każdy deszcz.
Honda Civic VIII Hatchback 5d